Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ezzel is utazhatok?

Ezzel is utazhatok?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Csináltattunk személyit, de Apukám befizetett valami utazásra, nem árulja el hová, de kell hozzá a személyi mert külföldre megyünk. Addig már biztos hogy nem fog megérkezni, de kaptam egy papírt, amire azt mondta a nő aki készítette a személyihez a képet, hogy azt a lakcímkártyámmal együtt kell hordanom. Azzal utazhatok külföldre?? Köszönöm :)
2012. jún. 6. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor indultok?

Mert szerintem az semmiképpen nem elég. Akkor útlevél kellene. Azt lehet sűrgősségibe csináltatni, így hamarabb kiküldik, az drágább, de nem tudom mennyi idő alatt készül el. Meg lehet amúgy is kellene mert nem tudod hogy ahova mész oda elég e a személyi. De az a papír semmiképpen nem elég szerintem.

2012. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem elég a papír. Itthon még lehet, hogy ha kifogsz egy olyan "ellenőrt", akkor átenged, de hogy visszafelé hogy jössz... Már csak azért is gondolom, hogy nem elég, mert a reptéren csak a személyi kártyát nézik meg, a lakcímkártyát nem. Járjatok utána, hogy a személyit vagy az útlevelet tudnátok-e megsürgetni.

Apukádnak azért ez eszébe juthatott volna korábban is.

2012. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az ideiglenes személyivel is lehet külföldre utazni, még repülővel is.


A magyar állampolgárok tehát az EGT tagállamokba az alábbi személyi igazolvány típusokkal utazhatnak:


az 1991. április 1-je előtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel),

az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel),

a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag),

illetve a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes (barna színű, kártya formátumú) személyazonosító igazolvánnyal.


Itt bővebben is elolvashatod: [link]

2012. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez biztosan igaz, csak nem tudom de én mikor újíttatam és megkaptam az ideigleneset az csak egy kinyomtatott papír volt. Nem tudom, de ezt a barna kártyát lehet külön kell kérni.
2012. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is csak egy kinyomtatott papírt kaptam. Akkor most mi legyen?
2012. jún. 7. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:

mikor utazol?

be kellene menned az okmányirodába ott tudnak neked segíteni szerintem az a legbiztosabb

2012. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha apukád nem mondja meg, melyik országba utazol, intéztesd vele az információgyűjtést. Sengeni országokban nincs határellenőrzés, de bárhol ellenőrizhet egy rendőr, kérdés, ő is elfogadja-e a papírodat. Nem beszélve arról, hogy néhány országban megkövetelik, hogy az ott tartózkodás időpontjában még 6 hónapig érvényes legyen az okmány.


Hívd fel a külügyminisztériumot (honlapról megtudod a telefonszámot), és kérdezd a konkrét országot és a konkrét papírod lehetőségeit. Szerintem nem fogják javasolni.

2012. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Anyukám elment az okmány irodába és megkérdezte hogy mehetek-e vele, azt mondta hogy igen :)) Azért köszönöm a válaszokat :$$
2012. jún. 9. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!