Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerbiában (Belgrád, Szabadka)...

Szerbiában (Belgrád, Szabadka) nagyon nem szeretik a magyarokat? Vagy hogy viszonyulnak hozzánk?

Figyelt kérdés
nyáron tervezem hogy megyek Belgrádba és pár másik helyre.ott ,,szabad" magyarul beszélni,vagy szúrós szemmel nézik?milyen nyelven jó ott beszélni?gondoltam hogy biztos értik a magyart is,hisz szomszéd,de nem tudom mennyire komálják.

2012. jún. 9. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy a Vajdaságon kívül megértik a magyart, csak azért mert szomszédok vagyunk (90-ben a Szovjetunióval is szomszédosak voltunk, ennek ellenére nem hinném, hogy az észak-koreai határnál beszéltek volna magyarul:)). Szúrósan esetleg nézhetnek, de gyakorlatilag bármelyik idegen nyelvvel el lehet ezt érni. Viszont Belgrád jó hely, és Szerbiának is vannak igen szép vidékei, szóval ez ne tántorítson el, nem hinném, hogy komolyabb bajod lesz.
2012. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beogradban hidd el pont leszarjak ha magyar vagy :D mert politikalilag is ok kizsakmanyoljak egesz vajdasagot szerbtol is lopnak :D amugy en sokszor voltam ott es magayrul beszeltem pedig tudok szerbul :D marmint magyar baratommal voltam es vele beszeltunk nem kotozkodtek ott kb. leszarjak ha megmondod mMagyarorszagrol jottel nem lesz gond :) nagyobb baj van az olyan szerb allampolgarsagu magyarokkal akik 1 szavat nem tudnak magayrul... :D
2012. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, jönnek persze ilyen hírek, hogy a magyar beszéd hallatára valakibe belekötnek, de azért ezek szerencsére elszigetelt esetek. Emiatt kussolni és szorongani egész úton teljesen felesleges. Ha szembejön pár szkinhed vagy "Kosovo = Srbija" pólós egyén, akkor lehet, hogy érdemes későbbre halasztani a mondókátokat, de azért ez nem túl gyakori.
2012. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Koszovo = Srbijaval en is egyet ertek pedig magyar vagyok 100%ig :)
2012. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Többször jártam már Belgrádban, nyugodtan beszélj magyarul, nem lesz probléma.

Szerbiában viszont nagyobb vendégszeretetben részesültem, mint Olaszországban.

Ne félj, menjetek csak!

2012. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Minek akarsz magyarul beszélni? Nem érted a szerbet? De hisz szomszéd vagy.
2012. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szabadkai vagyok.Mivel a város 40 százaléka magyar anyanyelvű, ezért pont 40 százalék esélye van annak hogy magyar emberrel összefutsz.

Tehát minden 2,5 -ik ember magyar.Ennek tekintetében nem hiszem hogy Szabadkán gond lenne.

Sokan azonban a nemmagyarok közül is tudnak, beszélnek, értenek magyarul, ha közlöd velük hogy tényleg nem tudsz szerbül, elkezdenek ők magyarul, épkézláb, de valahogy beszélni.

Azt meg hogy verik a magyarokat, nem a középkorúakra, hanem az iskolásokra vadásznak szintén középsulis szerb suttyók.

Persze ez nem vészes, a média szokta felfújni a dolgokat.

2012. jún. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Belgrádban pedig tényleg nem érdekli az embereket, hogy magyar vagy.

Én taxis vagyok Szabadkán, naponta látok magyarországi diákokat, akik a külhoni kirándulási program keretében jönnek Szabadkára.Az ócskapiacon még mindig sok magyar rendszámú autót lehet látni.

Szóval összegezve, vannak őshonos magyar szabadkai lakosok+ mindennapos a magyarországi magyarok látogatása.Szóval semmi extra, hogy te is magyar vagy.(az előző hozzászóló voltam).

2012. jún. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. jún. 10. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Belgrádban nem valószínű, hogy sokan tudnak magyarul, ha összefutsz egy magyarral, akkor az csak véletlen, és szerencsés vagy :) De nem lesz senkinek semmi gondja azzal, hogy te magyarul beszélsz.

Szabadkán pedig a lakosság egy nagy része magyar, + sok szerb is tud magyarul (a piacon kb az árusok 80%-a, meg is kérdezik, hogy forintban vagy dinárban akarsz-e fizetni, ha hallják, hogy magyar vagy)

Egyébként pedig valóban sok magyar rendszámú kocsit látni, szóval nem lesz semmi különös.

2012. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!