Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen európai országokban...

Milyen európai országokban jártatok már? Melyik volt a legjobb? Hol voltak a legfinomabb ételek?

Figyelt kérdés
Én is szeretek utazni és kíváncsi vagyok mely európai országok nálatok a befutók?

2012. jún. 11. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerbia, Románia, Szlovénia, Olaszország, Görögország, Franciaország, Görögország, Spanyolország


Olaszban (!!) és Görögben vannak a legjobb kaják, Franciában a legjobb édességek :) De a hotelben az ellátás (kaja) eddig messzemenően Spanyolországban volt a legjobb.

Mint ország, a felsoroltak közül nekem talán Olaszország jött be legjobban :) Imádom az ételeiket, a mentalitásukat, az olasz fagyit, a városokat, stb...mindent :D

2012. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szóló véleményét! Én is olaszban és görögben ettem a legfinomabb kajákat, bár én eleve imádom a mediterrán konyhát. De Ausztriában (Karinthia) ettem életem legjobb császármorzsáját. Londonban a nyüzsgés és az éjszakai élet fogott meg. Horvátország azért emlékezetes számomra, mert ott nyaraltam először a tengernél. Ezenkívül még Németországban voltam Münchenben kb. 7 évesen, abból nem sok maradt meg..:)
2012. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a legjobban Svédországot szeretem, de kaja szempontjából Olaszországot és Görögországot imádom :)
2012. jún. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolország,Írország,Franciország,Monaco,Németország,Svájc,Ausztria,Olaszország,Belgium,Csehország,Lengyelország,Szlovákia,Finnország,Észtország,Lettország,Litvánia,Szlovénia,Horvátország,Bosznia-Hercegovina,Szerbia,Montenegró,Albánia,Macedónia,Görögország,Bulgária,Románia,Moldova(+itt Dnyesztermenti Moldáv Köztársaság, nem tudom számít-e),Ukrajna. Ezek mellett volt még néhány "félig európai", azok nem tudom számítanak-e, ezek: Törökország,Grúzia és Örményország. Nehéz megmondani, hogy melyik volt a legjobb, de mindenképpen a legjobbak között vannak: Írország,Finnország,Grúzia,Moldova,Olaszország. Az ételekben pedig akkora a változatosság, hogy szintén nehéz egyet kiválasztani. A világ legfinomabb csokis sütijét Kisinyovban (Moldova) árulják, ez nem vicc! Nagyon bejönnek nekem az igazi olasz pizzák, főleg dél-Olaszországban, egy jó burek Szerbiában, vagy Montenegróban, egy finom sült bárány Boszniában, egy jó Guinness Írországban, házi készítésű juhsajt Albániában, mind-mind más és más, de mindegyik remek volt.
2012. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Voltam már Németországban, Ausztriában, Görögországban nagyon sokszor (kedvencem), Cipruson, Horvátországban, Olaszországban, azt hiszem ennyi...


Görögországban ettem eddig a legjobbakat, ott kóstoltam meg először az összes tengeri herkentyűt, meg persze a tipikus görög ételeket, nem is tudnék olyat mondani, ami nem ízlett.

Olaszországban kis koromban voltam nyaralni, annyira nem emlékszem sajnos rá, de 2 éve voltam Rómában, hihetetlen, de a pizzájuk egyáltalán nem ízlett, pedig több étteremben is ettem. Elég furán sütik, csinálnak egy paradicsomos-sajtos alapot, megsütik, és "nyersen" pakolják rá a többi feltétet... A rizottók és tészták viszont nagyon finomak!!

2012. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) most nyáron és Walesbe meg Angliába megyek majd írok a tapasztalatokról.4.válaszoló te aztán bejártad már a vén Európát.Jövőre én valamelyik volt Jugoszláv államot szeretnék meglátogatni.
2012. jún. 12. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Én eddig Ausztriában, Németországban, Liechtensteinben, Svájcban és Szlovákiában jártam.

Szlovákián kívül mindegyik nagyon tetszett, nem tudnék választani közülük, ráadásul a kultúra is eléggé hasonló arrafelé.

Én nagyon szerettem a délnémet ételeket, főleg a reggeli náluk nagyon bőséges, változatos. Nagyon finom arrafelé a tej és a különböző tejtermékek, valamint a gabonafélék.

2012. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!