Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lehet hazajutni autóval...

Hogyan lehet hazajutni autóval Angliából és mennyibekerül kb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt terveztem, hogy autóval megyek ki Angliába, bár nem tudom, hogy:

1) Külföldön hol lehet megvenni az autópálya matricákat és mennyibe kerülnek Manchesterig,

2) Mennyibe kerül a komppal való átjutás (autóval!) Angliába?

3) Átlagosan 10 Literes fogyasztású autóval mennyibe kerülne kb. Budapest-London?


Ha tudtok webcímeket is adni (autópálya-matrica vásárláshoz, komptársaság webcíme, stb.), az jó lenne!


Köszi!


2012. jún. 14. 23:09
 1/6 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Durván 2000km az út Londonig. Az utolsó magyar kúton megveszed az osztrák pályamatricát, 10 napos, kb. 10 euró. A németekhez nem kell semmi, csak mész. A holland, belga az napijegyes, 8 euró/nap. De nem tudom, hogy ott kell-e szgk-ra, mert én kamionnal járok. A francia szakasz Calais-ig ingyenes. Hajó Calais-Dover. Mi a P&O-val szoktunk átkelni. Az angoloknál szintén ingyen van az autópálya. [link]
2012. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Távolság: (nem írtad honnan indulsz, úgyhogy Bp-t számolom)

2000 km

Fogyasztás:

2000/100=20 20*1.35 (benzin atlag ara euroban)=27 27*10=270euro a benya

Komp:

30 fonttól.... attól függ mivel mész, mikor mész és mennyivel előre veszed meg a jegyet. Két társaság van: P&O ferries, Norfolkline (aminek már más a neve, de így is kiajda a kereső).. ez utóbbi Dunquirke-ből indul.

[link]

Érdemes megnézni a vonatjegyeket is, mert ha jó előre veszed meg nem sokkal drágább és egy 17 órás uttal a hátad mögött nagyon nem mindegy, ohgy fél óra vagy 2 óra alatt jutsz át a szigetre, pláne, ha még manchasterig fel kell menned, ami egy tovább 5 órás út Dovertól.

[link]

Autópálya matrica:

csak a magyaroknál és az osztrákoknál van. Mind a kettőt megtudod venni Magyarországon.

2012. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. jún. 15. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Ééés ha esteleg félútban meg akarsz szállni valahol. Mi Németországban szoktunk autópálya mellett egy kis faluban. Két főre 50 euró reggelivel.
2012. jún. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Látom nem friss a téma, de ez engem is érdekelne mert pár hét múlva mennék autóval Angliába.


Útvonaltervezőn néztem, és azt írja, hogy Németországban az A3-as részben fizetős.

A magyar és osztrák matricát meg lehet itthon venni, ez tiszta sor, de érdekelne a többi.

Németeknél, Belgáknál mi a helyzet mostanában? Fizetős-e, és ha igen, akkor hol lehet matricát venni, és mennyiért?


A kompra lehet jegyet venni a helyszínen is? Nem biztos, hogy be tudom lőni, hogy mikor érek oda pontosan.


Elvileg úgy mennék, hogy megállnék útközben pihenni valahol és másnap délelőtt kelnék át a csatornán.


Mit javasoltok?


Előre is köszi minden jó tanácsot!

2015. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak Ausztriában és Magyarországon kell fizetni autópályát. Kompot tudsz venni helyszínen de ha előre megveszed jóval olcsóbb. Ha kb be tudod lőni mikorra érkezel az úgy teljesen jó, kicsit számolj rá. Általában en órákkal a komp indulás elott megérkezek és eddig mindig felengedtek hamarabbi hajóra. Volt olyan hogy késtünk is, és ez sem volt probléma. ( ezt azért ha lehet ne rizikózd)
2015. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!