Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes meglátogatni egy...

Mit érdemes meglátogatni egy dublini hétvégén ha még soha nem jártam ott? Mik a főbb látványosságok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 14:43
 1/1 anonim válasza:

Én a központban kezdeném, egy nap alatt bőven le lehet zavarni a város közepét: Merrion square, kormányépületek, Grand Canal, onnan Grafton street, St Stephen's Green, Dublin Castle, át a Liffey másik oldalára: O'Connell bridge, Ha'Penny bridge, ha a múzeumok érdekelnek Book of Kells a Trinity College-nál, National Library, Dublin Writer's Museum stb. A belváros igen kicsi, gyalog bejárható könnyedén. A Phoenix Park, mint olyan is nagyon hangulatos tud lenni, az állatkert szuper, bár állatkertet máshol is láthat az ember...

A második napon én felülnék a Dart-ra és elmennék Malahide-ra (kastély), Howth-ra (fókák, kilátás) vagy Bray-be (tengerpart, cliff walk), esetleg Dalkey-ba (kastély).

Amit nem hagynék még ki, az egy esti pub és egy napközbeni teázás-sconozás valamelyik tea room-ban (pl Malahide).

2012. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!