Kezdőoldal » Utazás » Európa » 14 év alatti gyermek a szülőjé...

14 év alatti gyermek a szülőjével utazhat-e személyi igazolvánnyal Angliába? Vagy neki kell útlevél?

Figyelt kérdés
( Azt tudom, hogy felnőtt utazhat)

2012. jún. 30. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Utazhat.
2012. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 30. 12:28
 3/6 justalittlegirl2 válasza:
Ha repülővel mennek akkor tudtommal kell én most voltam Londonban és kellett
2012. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudja az előző.

"2009. június 28-ától a 14 éven aluli kiskorúak számára is igényelhető személyazonosító igazolvány, így ezután a kiskorúak számára sem szükséges feltétlenül európai utazásiakhoz kiváltani az útlevelet.


Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár rendelkezik személyi igazolvánnyal, annak birtokában utazhat az uniós, illetve az EGT-tagállamokba. A személyazonosító igazolvánnyal nem rendelkező kiskorú magyar állampolgárok továbbra is csak önálló, érvényes útlevél birtokában utazhatnak külföldre."

2012. júl. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
persze hogy kell útlevél
2012. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Előző, miért írsz hülyeségeket? Az előtted lévő korekten leírta hogy nem kell, és igaza van.

Kérdező, nyugi nem kell. Már kiskorúnak is igényelhető személyi és utazhat vele. Akinek meg fingja sincs az minek okoskodik itt???

2012. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!