Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nemetorszagba milyen papirokat...

Nemetorszagba milyen papirokat kell intezni, hogy kikoltozhessek?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok 6 honapos.... A baratommal szeretne kikoltozni. Ne tudom lehet fekete munkas lenne. Igazabol fogalmam sincs hogy kezdjek hozza a kikoltozeshez. Mit kell intezni, hogy kimehessunk? Ja es mennyi ideig tart? Nayon gyorsan szeretnenk minni. Kerlek segitsetek. :)

2012. júl. 2. 06:43
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

NEm ártana elöször gondolkodnod: terhesen mit akarsz, amikor a barátodnak sincs munkája rendesen, te nem tudsz elmenni dolgozni. Miböl akartok megélni, lakbért fizetni, föként, hogy újszülött babával azért nem lakhatsz akármilyen helyen. A szülést hogy képzeled? Ki tudod fizetni az ellátást? Mert ott azért igen drága az orvos, ha saját zsebre megy /csak a kórház napi 100 euro fölött van). HOgy érted meg, hogy mit akarnak töled?


A barátod menjen ki, keressen rendes munkát (nem feketét, mert ott igencsak figyelik és ha kiderül, akkor több évig be sem mehet az országba), keressen elég nagy lakást, és ha már minden rendben van, te meg már túljutottál a szülésen, akkor gondolkodj ilyenen.

2012. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is azt tanácsolom, hogy most ne menjél ki. Egyrészt a gyerek miatt, másrészt mert most vannak ott a nyári szabadságok és rendes helyre nem fogják felvenni.


Ez a "fekete munkas lenne" nagyon gázul hangzik. nem remélem nem valami magyar közvetítővel akartok kimenni, mert az átverés.

2012. júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van eleg sok tartalek penzunk.... Tudom nagyjabol milyen arak vannak kinnt. De nekem a kerdesem az volt hogy.milyen papirok, engedelyek kellenek hogy ki tudjunk koltozni? Nekem ez lenne fontos. NIlvan elobb gondolkozok -.-" de mivel a.baratom nem tud magyarul itt ugysem kap munkat. M.o.-on senki nincs aki tamogatna minket. Akkor.nekunk mind1 hol lakunk. Csak ott neki esellye.lenne dolgozni mi itt semmi. A.kerdesemre tud valaki vallaszolni. Nekem elegge surgos lenne :/
2012. júl. 2. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor ki kell jelentkezni az itteni TB - ből, mert csak így kapsz AOK számot, mert mindenki csak 1 helyen lehet biztosítva az EU - ban.

Valószínű, hogy az E121 - es nyomtatvány kell az AOK - nak.

2012. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A személyek szabad mozgása alapelvének fontos részjogosítványa, hogy a magyar állampolgárok (és tekintet nélkül állampolgárságukra családtagjaik is) szabadon mozoghatnak, illetve tartózkodhatnak az Európai Unió tagállamaiban, illetve Izland, Liechtenstein és Norvégia (EGT tagállamok) területén.


A 2006. április 30-án hatályba lépett 2004/38/EK irányelv értelmében az uniós polgárok három hónapig engedély nélkül tartózkodhatnak az EU más tagállamaiban (természetesen személyazonosító igazolvány vagy útlevél szükséges).


Az uniós polgárok három hónapon túli tartózkodása esetén a tagállamok bejelentési kötelezettséget követelhetnek meg. Tartózkodási (letelepedési) engedély ekkor sem kell, a bejelentésről az illetékes hatóságok igazolást állítanak ki.


Három hónapot meghaladó tartózkodásra azonban csak az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet az adott ország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik. A három hónapot meghaladó tartózkodást regisztráltatni kell az illetékes tagállami hatóságnál, amely szerv igazolást állít ki.


A német jogszabályok szerint a németországi letelepedéshez (három hónapot meghaladó tartózkodáshoz) be kell jelentkezni a lakóhely szerint illetékes közigazgatási/lakcímbejelentő hivatalban (Bürgerbüro/Meldestelle), itt kell igényelni az ún. tartózkodási igazolást (Freizügigkeitsbescheinigung) is.


Az országban történő huzamos tartózkodásra, letelepedésre az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet Németország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik.


A lakcímbejelentő hivatal a Bevándorlási Hivatalhoz (Ausländerbehörde) továbbítja a tartózkodási igazolás iránti igényt, majd miután az igazolás elkészült, a Bevándorlási Hivatal postázza ki.


A bejelentkezéshez szükséges nyomtatványok, okmányok listája általában megtalálható a települések, illetve az illetékes hivatal honlapján, a bejelentkezéssel kapcsolatban bővebb tájékoztatással is az illetékes hivatal szolgálhat.


Alapból a születési anyakönyvi kivonatok Apostille pecséttel ellátva

2012. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen támogatom a kiköltözést :)

Németorszá SZUPER hely :)

Szerintem messze a legjobb :)

Van egy oldal ami nagyon sokat segíthet nektek !

www.iranynemetorszag.hu

Sok sikert nektek ! :)

2012. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsó kettő. Nagyon szépen köszönöm :)
2012. júl. 4. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!