Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milánó tényleg észak és dél...

Milánó tényleg észak és dél keveréke?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy Milánó olyan, mintha Olaszországot és Németországot "összekeverték" volna.

Megtalálhatóak benne a mediterrán elemek, lévén, hogy Olaszország, ugyanakkor magasan fejlett, precíz (pl. tömegközlekedés), kimértebb, mint valamely északi város (pl. Németországban).

Ez tényleg így van?


2012. júl. 2. 13:34
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem voltam még Németországban. De szerintem inkább abban van igazság, hogy észak és dél Olaszország merőben más.

Az emberek fegyelmezetebbek, nem annyira lakázék talán északabbra, mint délen. És persze a tömegközlekedés is pontosabb - délen, ahogy hallottam elég extrém sport buszra várni, vagy annak megálljt parancsolni :)

2012. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Előző voltam: eddig még csak Milánóban voltam, ami Olaszország. Nekem nagyon tetszett.

A dómot ne hagyjátok ki. A közelben van a Como-i tó, és a Maggiore tó is, mi az utóbbit néztük meg.

2012. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Van benne némi igazság, hiszen az életstílusban tényleg felfedezhető az olasz mentalitás (lásd déli szieszta), ugyanakkor alig tér el a gondolkodásuk az átlag európaiétól. Élhető, imádnivaló, ti amo Milano ;)
2012. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!