Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba szeretnénk...

Olaszországba szeretnénk menni nyaralni, Cattolicába (Riminitől délre). Hogy lehetne az utazást a legolcsóbban megúszni, ha kocsival mennénk? (többi lent)

Figyelt kérdés
Barátommal tervezünk szeptember elejére egy utazást Cattolicába, mivel még sosem voltunk nagyon külföldön, és megnéznénk a tengert, valamint Rómába is szeretnénk elmenni várost nézni. Igazából csak azért gondoltunk arra, hogy mennyünk Olaszországba nyaralni, mivel (a Generali biztosítótól)kaptunk egy úgynevezett Holiday plus kártyát, amivel számos országba és szállodába "ingyen" szállást biztosítanak. Ezzel csak az a bibi, hogy a reggelit, meg a vacsorát kötelező fizetni, ami egy hétre kb. 120,000 Ft....Én ezt személy szerint kicsit sokallom. Bár még soha sem voltam külföldön nyaralni, így az árakat sem tudom, de ez így nekünk elég drága lenne. Meg mivel várost nézni is szeretnénk, ezért lehet nem mindig vacsoráznánk, vagy reggeliznénk. Meg ugye még erre a költségre rájön a benzin ára, amit szintén fájó lesz kifizetni, de valamit valamiért. Ha valakinek volt már dolga ezzel a Holiday plus-os kedvezménnyel, az létszíves írja le a véleményét, tapasztalatát. Vagy ha nem, akkor aki járt már Cattoricába vagy környékén, az leírná a tapasztalatait? Mennyiből úszta meg a nyaralást? A 120ezer pénz kajára csak nekem drága? Érdemesebb inkább esetleg valami szervezett turista utaztatásra befizetni? Hogy a legolcsóbb?:) Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2012. júl. 3. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb vagyis, olcsóbb befizetni valami utazási irodában. Hidd el, hogy megéri. Azok szervezett utak és olcsóbbak is, mivel ezek az irodák jelentős kedvezményeket kapnak mindenhol. Ha önállóan akarsz utazni, szállást foglalni az mindig drágább sajnos!

Autóval amúgy is drága, ha már csak az üzemanyagra gondoltok, autópálya matricákra stb.

Az étkezés 120.000Ft akkor valóban sok ha 1fő/hét értetted, bár ízlés kérdése ez is. Akinek nem okoz gondot annak nyilván nem sok!

Én azt szoktam tanácsolni azoknak akik Olaszországba mennek nyaralni, hogy átlag napi 40-50€ legyen náluk fejenként költő pénznek, mert semmi nem olcsó ott. Az olasz fizetéshez képest vannak beállítva az árak. Ha önállóan akartok nézelődni itt-ott, lehet érdemes lenne autót bérelni ott helyben, és valószínű, hogy még így is jobban jártok anyagilag. :)

2012. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!