Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova kell utazni a Balatonnál,...

Hova kell utazni a Balatonnál, hogy pont a Badacsony hegy mögé menjen le a nap?

Figyelt kérdés
Addig oké, hogy valamelyik déli strand lesz a nyerő, de melyik?
2008. máj. 3. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
na nem teljesen értem. északi part badacsonytomaly pont alatta van. a másik oldalon meg fonyód van. de a déli részröl már messziröl látszik végig a parton a badacsony.
2008. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na szóval, úgy kéne, hogy nagyjából a csúcs mögé menjen le. Pl. Máriafürdőnél a hely bal oldalán nyugszik le a nap...
2008. máj. 3. 19:20
 3/5 anonim válasza:
100%
Talán boglár(tól siófok felé) és környéke? Fónyodnál a hegy mellet megy le.
2008. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
balatonfenyves vagy esetleg balatonöszöd? :)
2008. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Majd ha legközelebb próbálkozol ezzel, figyelj arra, hogy mikor hol megy le a Nap. Januárban még mikor rövidek a nappalok, D-NY-on megy le a Nap, de ahogy hosszabbodnak a nappalok, a Nap folyamatosan Nyugat felé fog lemenni, majd már májusban-júniusban, a leghosszabb nappalok idején egészen É-K irányában nyugszik le. Aztán június vége, júlkius eleje körül csökken a nappalok hossza, és a Nap megint "visszavonul" Nyugat, majd D-NY irányba. Ha az északi partról akarod fotózni a Naplementét, akkor várni kell augusztus vége-szeptember eleje időszakra (ami PONT MOST VAN), a déli partról július az ideális. És északon szerintem valahol Tihany és Badacsonytomaj között félúton, a déli parton pedig szerintem Balatonlelle a nyerő. SZERINTEM.
2010. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!