Kezdőoldal » Utazás » Európa » Törökországba (Isztambul)...

Törökországba (Isztambul) hogyan és hol tudnék jegyet foglalni (vonat)?

Figyelt kérdés
Sajnos csak olyan oldalakat találtam,ahol nyaralás, városlátogatás, szervezett utazás céljából lehet jegyek foglalni.

2012. júl. 12. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
huu vonattal nem lesz rövid az út... Van közvetlen vonat járat egyébként?
2012. júl. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

itthon nem tudsz jegyet foglalni, csak Belgrádban (onnan indul a vonat), viszont mivel elég kevesen utaznak azzal a járattal, így akár még az indulás napján reggel is simán kapsz rá jegyet. Amúgy jó döntés a vonat, gyönyörű tájakon halad keresztül, én már kétszer utaztam arra vonattal, de idén megint megyek.

2012. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem megtaláltam az emberem. :) Mindenképp vonattal szeretnék menni, szeretném látni a tájat útközben! Belgrádig hogyan juthatnék el és Belgrádban hol,hogyan tudnék jegyet venni és mennyiért? Milyen sűrűn közlekedik vonat ezen az útvonalon? Biztosra kell mennem. Kár,hogy nincs közvetlen járat.
2012. júl. 12. 23:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Belgrádba Budapestről naponta 3 vonat megy, így viszonylag egyszerűen el tudsz jutni. Én azonban azt ajánlom, hogy csak Szabadkáig menjél. Ott vegyél egy Balkan Felxi Passt, ami egy olyan bérlet, mellyel 1 hónap alatt több napot utazhatsz. Ebből az 5 napos elég neked ha csak Isztambulig mész, meg vissza. Ez esetben a menetrend a következő: Budapest 9:05 - Szabadka 12:32, Szabadka 15:22 - Belgrád 19:51, Belgrád 7:50 - Isztambul 7:52 (értelemszerűen másnap, és ez a valóságban 2-3 órával mindig később ér oda). Visszaút: Isztambul 22:00 - Belgrád 19:47, Belgrád 22:10 - Budapest 6:04. A visszaúton már nem kell szórakozni a szabadkai leszállással, egyszerűen a Flexi Passt felhasználod azon a vonaton a Belgrád-Szabadka szakaszra, a Szabadka-Budapest jegyet meg a maradékra. Ha így utazol, akkor a teljes útiköltség 93 euró, ha fiatalabb vagy mint 26, ha idősebb vagy, akkor is csak 128 euró, és ebben már minden benne van, vagyis a Budapest-Szabadka retúrjegy, a Balkan Flexi Pass, és a kétszer fizetendő hálókocsifelár a Belgrád-Isztambul ill. Isztambul-Belgrád vonatokon. Ha bármi további kérdésed van, kérdezz nyugodtan. Jó utat!
2012. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de az az igazság,hogy én nem kivánok mostanában visszajönni Törökországból ,tehát nem retúr jegy kellene ezért is van problémám az interneten talált oldalakkal,ahol csak retúr jegyet, illetve szervezett városlátogatós utazásokat lehet foglalni. Valamint lenne még egy kérdésem: Vizumot (tanulói ) hogyan kérelmezhetek ? Irtam a budapesti török követségnek de válasz még nem érkezett, felhivni nem tudom őket, mivel jelenleg is külföldön tartózkodom.
2012. júl. 14. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem retúr jegy kell, akkor a fenti árakból 12 euró jön le, verziótól függetlenül. A vízumot nem tudom, én csak turistaként voltam. A követségre kell bemenned, biztos van abban az országban is, ahol éppen tartózkodsz.
2012. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!