Kezdőoldal » Utazás » Európa » El szeretnék látogatni Tiraspo...

El szeretnék látogatni Tiraspolba, Transznyisztriába, úgy, hogy útközben megállok több helyen is szétnézni, szerintetek ez jó utiterv?

Figyelt kérdés

1. Busz Budapest-->Nagyvárad


2. Busz Nagyvárad--->Iasi


3. Busz Iasi--->Chisinau


4. Busz Chisinau-->Tiraspol


Útlevélen kívül más iratra van szükségem? Moldovába vagy Transznyisztriába kell valami vizum, ami a határon nem vehető meg?



2012. júl. 27. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

huh hat kemeny dologba vagsz bele azt tudnod kell!

En nagyvaradon elek es csak innen nagyon messze van iasi nem hogy tiraspol!

Eleg razos az hogy Moldova nincs benne az EU-ba ezert utlevel de ha megvan akkor a masik az hogy tudtok Romanul,Oroszul,vagy Ukranul mert itt a legtobben ezeken a nyelveken beszelnek!

A masik nem semmi ennyi atszallas,de nagyvaradrol iasi-ra nincs busz csak Kolozsvarrol ha jol tudom!De azert megalhattok Nagyvaradon mert szep varos es szeretettel varunk!!En ha mennek szemelyautoval mennek hogy utkozbe ha valami nagyon szepet latok meg tudjak allni,mivel csak a Nagyvarad es Kolozsvar kozotti utvonalon talalhato Kiralyhago nagyon szep de a gyilkos to mellett mentek el de ott nem fog megalni a busz,mivel megy tovabb iai fele!

Roviden ennyit akartam az biztos hogy szep helyekre mentek!

jo utat!!!:D

2012. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Moldovában arra fel kell készülni, hogy jóval szegényebb, mint Románia. Itt egy jó kis úti beszámoló Moldováról és Transznyisztriáról: [link]
2012. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Helló!


Az autogari.ro című román buszkereső oldalon láttam, hogy van közvetlen busz Nagyváradról Iasi-ba. Románul egy kicsit tudok, az orosz jobban megy, ha annak hasznát veszem Moldovában, meg Transznyisztriában akkor rendben van. Nagyváradon már töltöttem el úgy összességében 1 hetet, úgyhogy ismerem valamennyire a várost, Románia belsőbb területei közül Marosvásárhelyet, Korondot, Szovátát, Székelyudvarhelyet ismerem elsősorban. A Gyilkos-tónál is jártam. Moldováról meg Transznyisztriáról hallottam, hogy ott nagy a szegénység, de ez lényegében nekem, mint turistának mivel jár? Csak azzal, hogy nem olyan felszereltek a boltok, mint nálunk vagy Nyugaton, vagy hogy magasabb a bűnözés? Én pont azt olvastam, hogy Moldovában, Transznyisztriában pont, hogy sokkal kisebb a bűnözés, mint Nyugat Európa nagyvárosaiban pl. Párizsban. Szerbiáról is mondanak az emberek mindenféle rémmeséket, azt amikor ott voltam tök olyan volt, mint Magyarország, talán még egy kicsit jobb állapotúnak is nézett ki. (Tükörsima utak, rendezett házak stb.)

2012. júl. 29. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
moldovában nagyon jó a közbiztosnás, és kedvesek az emberek. A szegénységet a házakon, autókon, utcákon láthatot. Például azokhoz a panelekhez képest a magyar vagy a román panelek paloták. Falvakban nincs nagyon közvilágítás, van ahol csatorna se. Szerintem nem kell félni, elvileg jó hely, több ismerősöm is volt már ott, én is el szeretnék menni egyszer. Ja, és olcsó minden, főleg a vodka
2012. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi tenyleg igazad van hogy van Nagyvaradrol iasiba busz(nem sokat jarok tomegkozlekedesi eszkozzel)

De ha jartal mar Romaniaban es tudsz is beszelni romanul akkor nem lehet nagy baj,mivel ha valamit nem tudsz megtudod kerdezni valakitol!

Es nem tudom hogy arrafele milyen az elet mivel igaz hogy romaniaban elek de viszont csak itt vagyok a Magyar hatar mellett!

2012. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jók a körülmények romániában attól ne félj.
2012. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!