Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik európai országban van...

Melyik európai országban van a legtöbb világváros?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 05:38
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát nekem elsőre 3 ugrott be, szóval Anglia, Németország vagy Franciaország.
2012. aug. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a fenti országokhoz még Olaszországot mondanám.
2012. aug. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, mi számít világvárosnak. Szerintem amúgy kb. ilyen a sorrend az első helyeken:

Németország > Oroszország > Nagy-Britannia > Olaszország > Svájc > Franciaország > Spanyolország > Lengyelország

2012. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Keresgéltem neten, és találtam egy bizonyos Global City Indexet, ami szerint a világvárosok 3 fő kategóriába (alpha, beta, gamma), és azon belül több alkategóriába vannak beosztva.

Eszerint a lista szerint Nagy-Britanniában van a legtöbb világváros /fontossági sorrendben a városok/:

London, Manchester, Birmingham, Bristol, Edinburgh, Glasgow, Belfast, Southampton

Aztán Németország:

Frankfurt, München, Berlin, Düsseldorf, Hamburg, Köln, Stuttgart

Franciaország:

Párizs, Lyon, Marseille

Olaszország:

Milánó, Róma, Torino

Spanyolország:

Madrid, Barcelona, Valencia

Oroszország:

Moszkva, Szentpétervár


Mondjuk ez a lista egy kicsit nekem sántít, mert nem értem, hogy pl. Manchester vagy Belfast miért világváros, vagy azt, hogy Berlin csak Beta+ besorolást kapott (tehát egy szinten van Bogotával, Düsseldorffal, Hamburggal, Tel-Avivval), pedig szerintem az egyik legnagyobb világváros itt Európában...

2012. aug. 3. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Berlin főváros ugyan, de szerintem nincs olyan jelentősége mint Hamburgnak, Münchennek vagy Frankfurtnak.

Franciaországban csak Párizst és Marseillet mondanám világvárosnak, a többi olyan kis helyi szintű közösség. Svájcot viszont hiányolom a listáról, rengeteg világszervezet, bank, nemzetközi cég székel mondjuk Genfben, Zürrichben, Lausanneban - minden szempontból világvárosnak tekinthetőek szerintem.

2012. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Frankfurt, Hamburg vagy München valóban jelentősebb tényezője Németországnak GAZDASÁGI szempontból, de ha kultúrát keres az ember, akkor Berlin az elsők között szerepel Európában. És egy világvárosnak szerintem ez egy fontos alkotóeleme.
2012. aug. 3. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én azért az olasz világvárosokhoz Nápolyt, Palermo-t, de talán még Bolognát is oda sorolnám. ha már Stuttgart és Southampton is világvárosnak számít...
2012. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

itt a lista a világvárosokról, és a rangsor.


Anglia

London, Manchester, Birmingham, Bristol, Edinburgh, Glasgow, Belfast, Southampton

Németország:

Frankfurt, München, Berlin, Düsseldorf, Hamburg, Köln, Stuttgart

Franciaország:

Párizs, Lyon, Marseille

Olaszország:

Milánó, Róma, Torino

Spanyolország:

Madrid, Barcelona, Valencia

Oroszország:

Moszkva, Szentpétervár

Magyarország:

Budapest, Győr


Ezeket találtam, és így összeraktam egy listát...

2016. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!