Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mivel olcsó utazni Londonon...

Mivel olcsó utazni Londonon belül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következők a kérdéseim:

- szombaton, azaz 2012. 08. 04. napon érkezünk Stansted-re, a szállásunk Gatwick közelében van, hogyan a legegyszerűbb és a legolcsóbb átjutni?

- vasárnap és hétfőn azaz, 2012. 08. 05. és 06. napon megnéznénk London nevezetességeit (pl.: Buckingham palota, Tower, Wesminster, Trafalgar tér, Covent garden, Big Ben), mivel érdemes közlekednünk? (a Victoria-ra érkezünk a szállásról)

- melyik napon és mikor van az őrségváltás a Buckinham palotánál?

- mi az, amit feltétlenül meg kell nézni?

- hol érdemes ebédelni a fentiek környékén, ahol finom és elfogadható áru az étel?

- hogyan lehet eljutni az olimpiai faluhoz? Látogatható?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2012. aug. 3. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Azt ajánlom, hogy tömegközlekedésre vegyetek bérlet-szerűséget. Asszem van háromnapos, meg hetes... Nem emlékszem pontosan, milyen vannak, de nagyon jó, mert mindenre használhatod az adott számú napig: busz, metró... Megéri!


A reptértől viszont a transzfer lehet a legjobb, nézd meg, hogy milyeneket ajánlanak.

2012. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A városon belül busszal a legolcsóbb a közlekedés, de egyben a leglassabb is. Viszont városnézésre is jó.
2012. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, a kérdező már nem tartózkodik itthon, de azért válaszolok, hátha mást is hasonló probléma foglalkoztat és hogy akkor legyen itt valami... :-)


1. 'Sajnos' én eddig mind az 5 alkalommal, amikor kint jártam, Lutonban szálltam le és fel, így saját tapasztalatot nem tudok mondani. De ajánlom a vonatot, esetleg a transzfert. Bár én vonattal szoktam menni, mert a vonatjeggyel tudok kedvezményeket érvényesíteni. (két belépő egy áráért)


2. A közlekedés: nos, ha sietős, akkor metróval, ha ráérős, akkor busszal és gyalog. Arra azonban érdemes figyelni, hogy sokszor gyorsabb gyalog menni, mint metróval. A turisták gyakran beleesnek abba a hibába, hogy egy gyalog 3 percre lévő helyre metróval indulnak, amiből aztán 10-15 perc lesz.

Oyster card vagy Travelcard a két opció, személy szerint rövidebb tartózkodásra utóbbit javaslom. Sajnos csak napi és heti jegy van, de mindenre érvényes adott zónákon belül, a megvásárolt időintervallumban KORLÁTLANUL.


3. Őrségváltás tavasztól-őszig naponta, ősztől-tavaszig kétnaponta, délelőttönként látható. (kb. 10:30 - 11:00 órára érdemes odamenni.) A hétvégi váltások látványosabbak.


4. Mi az, amit feltétlenül meg kell nézni? Hát azt, ami az adott turistát nagyon érdekli! Ez nyilván mindenkinél más.


5. Londonban kismillió étterem és pizzéria van. De a pubokban is adnak ételt. Sok helyen ki is van írva a menü, illetve a napi ajánlat. Nincsenek brutális eltérések árban, kivéve a nagyon puccos helyeket, de az már kívülről látszik. Én amúgy a Pizza Expresst preferálom, de ettem már Steak Houseban is, jó volt.


6. Olimpiai falu szerintem bizonyos mértékben látogatható. Az eljutást meg nyilván segítik az aktuális táblák, lévén, hogy olimpiáról szól ott most "minden".



Remélem valamit tudtam segíteni azoknak, akik hasonló problémával küzdenek.

De én nem értem, miért az utazás előtt egy nappal kell ilyen dolgoknak utánanézni? Én már hónapokkal előbb nekiállok szervezni az utamat, ha megyek valahová. Árakat nézek, címeket, nyitvatartást, stb. Időben neki kell állni és nem az utolsó pillanatra hagyni!

2012. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A látnivalókhoz esetleg ezeket tudnám említeni - tájékoztatás szintjén:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!