Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kijevbe vonattal vagy busszal...

Kijevbe vonattal vagy busszal biztonságosabb utazni?

Figyelt kérdés
Szerintem busszal, mert a busz azért egy kisebb hely, ahol az összes utas egy "mikroközösséget" alkot, amire a sofőr és/vagy az utaskísérő (ha van) meg a normálisabb utasok jobban tudnak figyelni, míg a hosszú vonaton egy kocsiban bármi megtörténhet, akár háló, akár ülőkocsi. (gondolok itt lopásra, zaklatásra stb.) ti busszal vagy vonattal mennétek Kijevbe? (repülő kizárva, fapados nem repül oda, a sima jegy iszonyat drága)

2012. aug. 3. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ugyanolyan biztonságos. A vonat mindenesetre kényelmesebb. Bp-Csap menettérti nemzetközi 10E Ft, Csapon veszel ukrán belföldi plackartot Kijevig, aztán vonatozol.

A kérdésben megfogalmazott hülyeséget (hosszú vonaton stb. mondat) nem tudom kitől hallottad. Az ukrán vonatokon minden kocsihoz tartozik utaskisérő, ráadásul a felépítése olyan, hogy a csomagodon alszol (az ágyat a csomagra lehet lecsukni), ergo addig, amig rajt alszol nem tudják ellopni, mert ahhoz először téged kell leszedni róla. A buszban viszont a csomag alul utazik, amit elvileg bárhol kivehetnek (mondjuk nem szoktak, az tény). Van egy olyan érzésem, hogy a vonat talán még gyorsabb is, bár ezt konkrétan nem tudom.

Szóval visszatérve a kérdésre, én minig vonattal mentem, és a továbbiakban is mindig vonattal tervezek Kijevbe utazni. A teljes Szovjetunióban (még Moldovában is) a vonatokon NINCS ülőkocsi, ez is téves információ. A vonat kizárólag fekvőhelyes (nyilván ücsöröghetsz is rajta, ha úgy van kedved), ami lehet plackart (olcsó), vagy kupé (drágább). Az ülőhelyes "vonat" az elektricska, de az csak rövidebb távra (néhány száz km) megy. hosszabb szakaszokon (pl. Ungvár-Kijev) csaak vonat közlekedik, fekvőhelyes kocsikkal.

2012. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én vonattal mennék, mert sokkal kényelmesebb, sőt, szerintem biztonságosabb. Ritkábban történnek vonatbalesetek, mint buszosok, nem?
2012. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha életveszélyben akarok lenni sok vodkát vedelő,orosz részeg kamionos miatt, akkor választanám a buszt!
2017. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!