Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Lutoni Reptéren milyen...

A Lutoni Reptéren milyen sorrendbe mennek a dolgok? Check in biztonsági ellenőrzés stb

Figyelt kérdés

Mivel először utazok haza nem tudom merre van az a kapu ahol feladom a poggyászomat és egyúttal felmutatom a beszállókártyámat is. Azután merre kell menni hogy megtaláljam a Budapesti járatomat stb.


Aki már ment haza erről a reptérről leírná részletesen hogy milyen sorrendben mennek ott a dolgok ?? Mert nagyon félek hogy valami elszúrok és lekésem a gépemet :(:(


köszönöm előre is



2012. aug. 5. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a harmadik kérdés ebben a témában... Menj ki akkor három órával hamarabb, ha ennyire félsz. De ez csak egy reptér, ráadásul egy elég kicsi példány. Minden ki lesz írva, és ott az információs pult is.
2012. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már több, mint a harmadik és gondolom ugyanattól.

Ha ennyire nem tudsz tájékozódni, akkor kérdezz meg egy ott dolgozó alkalmazottat, biztosan fognak segíteni.

2012. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először a Check in pulthoz kell menni. Elindulsz a Departures felirat irányába és meglátod majd a pultokat. Elég hosszú folyosó, tele pultokkal. Megvan, hogy mely pultok mely társaságokhoz tartoznak. Egy képernyőn kiírják, hogy melyik járatra pontosan melyik pult(ok)ról végzik a becsekkolást. Értelemszerűen beállsz ahhoz a pulthoz, amelyiket Budapest néven hirdetik. A pultnál kérik majd a személyit/útlevelet, illetve a kódodat, amiről foglalásod van. Ha van feladandó poggyász, itt adhatod fel. Ha nincs, akkor be sem kell állni a sorba - feltéve, ha van kinyomtatott beszállókártyád. (ajánlatos otthon nyomtatni, mert drága a helyszínen ugyanez)

Ha feladtad a csomagot, akkor indulj el majd lassacskán az ellenőrzés irányába. Ez a bal szélen található, mozgólépcsők visznek fel. Amint felértél, egyből szembe fog tűnni, hogy hol is vagy. Itt fel kell mutatnod a beszállókártyádat és ha átengedtek, mehetsz is az ellenőrzésre. A fémeket ki kell pakolni a tálcára, övet, órát, esetleg ékszert is érdemes levenni, mert bejelezhet. Többen leveszik a cipőt is (ez is jelezhet olykor) - én is le szoktam. Beöltözve nem lehet átsétálni a detektoros kapun, sál, kabát, pulóver automatikusan a tálcába megy az átvilágításra. Értelemszerűen itt sem lehet folyadékot/szúró-vágóeszközt vinni. (folyadékot csak 1 decis, bontatlan kivitelben, külön zacsiban engednek át) Ha átmentél a kapun és nem csipog be, vedd magadhoz a dolgokat/öltözz fel és indulj el megint balra, de elég, ha követed a tömeget. Ki fogsz lyukadni a várakozónál, ahol sok-sok üzlet van. Ha akarsz vásárolni, jegy, illetve személyi meglétével tudsz. El sem lehet téveszteni a konkrét várakozó részt. Sok ott a szék. (bár hely alig szokott akadni) Itt is van kijelző, és be is mondják, hogy melyik járatra melyik kapunál lehet beszállni. Értelemszerűen amikor kiderül, akkor abba az irányba kell indulnod (ki van írva nagy betűkkel, hogy balra, illetve jobbra hánytól hányig vannak számozva a beszállókapuk). Ezt sem tudod eltéveszteni, mert minden kapuhoz nagy betűkkel ki van írva... Itt ha csak nem vagy ráérős, várni kell. Aztán szépen sorban (érkezési sorrendben, illetve akinek van elsőbbségije, vagy gyereke, az előremegy értelemszerűen) mennek az emberek, átadják a beszállókártyát és személyit/útlevelet az ott álló ellenőrző személyzetnek. Ha rendben, akkor egy lépcsőn el kell indulni lefelé. A lépcsők végén kiérünk a géphez és fel lehet szállni - vagy nem, attól függ, hogy áll a gép előkészítése. Ha még nem megfelelő, akkor odalent is kell várni kicsit.


Nagyjából ennyi. Kézipoggyász csak egy darab lehet (szatyor is annak számít), annak is bele kell férnie a korlátba, ami meg van határozva. Remélem tudtam segíteni.


Have a good fly! :)

2012. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a gépbe való beszálláskor is ellenőrzik a beszállókártyád és a személyid. Ha akarod sem tudod eltéveszteni a gépet, mert ha véletlenül egészen idáig elnézték volna, akkor itt kiszúrják, hogy nem ez a te járatod és megmondják, merre tovább. De ennek az esélye kb. egyenlő a 0-val. :)
2012. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már voltam szemtanúja egy olyan esetnek, hogy valakinek sikerült rossz gépre szállni... :D A nőci őrjöngött, hogy valaki a helyén ül, az összes légikísérő ott volt már, hogy mi a probléma.. aztán derült ki, hogy rossz gépen próbál helyet foglalni az illető. ... :) Tudom a kérdés régi, csak le akartam írni ezt az ellenpéldát.
2016. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!