Kezdőoldal » Utazás » Európa » Most voltam Romániában. Mi ez...

Most voltam Romániában. Mi ez a nagy fejlődés?

Figyelt kérdés
Rengeteg új házat, milliomosnegyede láttam. És ezek hat éve nem voltak ott. Majdnem minden falu szélén sorakoznak az újonnan épült szép házak. Sok új jó kocsi. Minden nagyvárosban pláza. A főutak mentén bevásárlóközpontok. Auchan, Cora, Kaufland, Carrefour. És az utak jó minőségűek. Láttam az út mellett vasúti síneket. Gondoltam, itt is olyan rosszak a vonatok, mint Magyarban. De nem. Egy Siemens vonat jött, amire az volt kiírva, hogy Brasov-Bucuresti. Tehát nem is nemzetközi. Átutaztam az országot, és rengeteget fejlődött. Utánanéztem az átlagkereseteknek, és ugyanannyi, mint nálunk. De a román vidék mégis fejlettebnek tűnik, mint a magyar vidék, mert a magyar vidéken nem épülnek új házak, nem járnak jó vonatok, ott meg igen. A tengerpart is gyönyörű. Sok a hotel.. stb. Kellemeset csalódtam. Fejletteb, mint Magyarország.

2012. aug. 13. 16:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Talán ott kevesebbet lopnak.
2012. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Jartal Kovaszna megyeben is? Kerlek azutan mondd, hogy fejlett. Amugy a romanok nagyon okosak, ok nyerik altalaba az olimpiaszokat is, es ezt nem szivesen irom le.
2012. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Covsasnaban nem voltam, de Brasovban igen. Es fejlett, modern.
2012. aug. 13. 16:48
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Ebben az a szomorú, hogy ez csak egy magyarnak fura...

Egész európa folyamatosan fejlődik, épül-szépül, mozgásban van, sajnos csak nálunk nem így mennek a dolgok. Talán most még be tudnánk hozni a lemaradást (vért izzadva) de ha még pár évig ez megy (nem látok rá esélyt hogy változna) akkor végleg megrekedünk.

2012. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélsz, 8 éve járunk nyaralni Erdélybe, és minden évben látni a fejlődést. De nem ezen kell csodálkozni, ha nem azon, hogy mi miért nem fejlődünk?? Pár év alatt leelőztek minket. Sajnos:(
2012. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Én is tudom miről beszélsz, sok mindenben példát vehetnénk a románokról, nagyon tiszták a városaik.
2012. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Mindenkinek ment a zold jelecske. Hat igen... Par eve leneztuk a romanokat, most meg mar a Bekes megyeiek Aradra, Temesvarra jarnak munkat vallalni.
2012. aug. 13. 21:00
 8/19 Nexxxt82 válasza:
0%

A milliomosnegyed, valamint a bevásárlóközpont nem a fejlődés mércéje! (Lehet, sőt biztos, hogy van olyan réteg, akik villákban laknak és van pénzük bevásárlóközpontokra, de az egész ország nagyon lepukkant).


Jártam Temesváron 10 éve, és tavaly novemberben is, ugyanolyan lepukkant, mint volt. A város, az állam semmit nem költ épületek, közterek felújítására, nagyon lepukkant a városközpont, a járdák, a tömegközlekedés. Én ezekben mérem/mérném a fejlődést, ami Temesváron biztosan nem létezik. Max. Bukarestben.

2012. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

@Nexxxt

Nagy vonalakban igazad van. Bár most itt, Kovászna megyében nagyon szép utat csináltak, felhúztak Kézdivásárhelyen 2, Szentgyörgyön 1, Kovásznán még egy bevásároló központot. Falura pedig most tervben van egy Mól építése. Ja igen, építettek még sportcsarnokokat is minden faluba. Ez 1 év alatt. Bukarest pedig nagyon szép, remélem majd egyszer elmondhatom ezt Budapestről is!

2012. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Bukarest tényleg szép. Budapest sem lenne csúnya, ha nem lenne ilyen elavult, lepukkant. Bukarest szép modern.
2012. aug. 14. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!