Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerbia mennyire biztonságos?

Szerbia mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem túlzottan. A déli részen a koszovói határnál állandóak a konfliktusok, ott a mai napig békefenntartók állomásoznak. A Vajdaságban sok a szegény falu, ami tele van cigányokkal. Belgrád viszont nem olyan veszélyes, egyre több turista megy oda.
2012. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Elég biztonságos. A vegyes lakosságú vidékeken lehet gond: Temerin és környéke, Szandzsák, Nistől délre az autópályától nyugatra eső vidék. Belgrádban a cigánytáborok nagy részét megszüntették, de mellettük el lehetett menni eddig is, csak bemenni nem volt jó ötlet. Újvidéken az állomás előtti tér a bűnözés központja, elég sok a drogos és este mindenféle ember jár arra.
2012. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
83%

Most szerdán stoppoltam Görögországból haza, elmentem az a "veszélyes" Koszovó melletti részen is, semmi bajon nem volt. Délen az emberek nagyon barátságosak, megkínáltak étellel, itallal, pénzzel amikor hallották hogy stoppolok. A mesékből viszont hallom hogy vadabbak is, ha valami baj van a családban (dróga, megcsalás...) akkor sokszor fegyverrel oldják meg, de mondjuk téged mint turistát ez egyáltalán nem érint.


Vajdaságban el sem tudom képzelni hogy valami bajod eshetne, a bűnözés általában lopás (üzletek, benzinpumpák, kocsik), olyasmi hogy az utcán megtámadjanak csak akkor történik ha nagyon hülye vagy szerencsétlen vagy. Mondjuk szerintem Budapest sokkal veszélyesebb mint bárhol Szerbiában, pl. még Belgrádban sem raknak rácsokat az ablakokra és ajtókra az emberek, ami Budapesten pedig nagyon is elterjedt.

2012. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :-*
2012. aug. 20. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!