Kezdőoldal » Utazás » Európa » London Luton reptérről hogyan...

London Luton reptérről hogyan lehet eljutni a legegyszerűbben és talán a legolcsóbban a London Heathrow reptérre? Időben mennyi?

Figyelt kérdés
.

2012. aug. 18. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

-busz

- taxi

- vonat..

Hogy időben mennyi,nem tudom.

2012. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Reptér kijáratánál felszállsz a shuttle buszra, ami nagyjából 5 perc alatt elvisz a legközelebbi vasútállomásra (Luton Airport Parkway). Nagy, modern lila buszokat keress, óriás betűkkel rá lesz írva hogy a vasúthoz megy. Na most ez a busz elméletileg 1 fontba kerül, de nem mindig kérik.


A vasútállomáson veszel egy jegyet London St Pancras állomásig, ami 10 font körül van. Ezzel a jeggyel bármilyen vonatra felszállhatsz ott, ami megáll a St Pancrason, de ha sietsz, akkor valami gyorsvonatot válassz. Kijelzőkön felsorolják, hogy az adott vonat hol áll meg, talán olyan is van ami Luton Airport és St Pancras között sehol nem áll meg. Nagyjából fél órát számolnék erre az útra.


Ha megérkeztél a St Pancras állomásra, akkor kövesd a jelzéseket a földalatti (underground) felé. Bár elég nagy állomás, de szerintem nagyfokú ütődöttség kell ahhoz, hogy valaki eltévedjen. Ha követed a feliratokat akkor eljutsz a földalatti jegypénztárhoz. Beállsz szépen a sorba és veszel egy single jegyet a Heathrow-ig (mondjad a terminált is). Mivel bérletet használok, fogalmam sincs ez mennyibe kerül. Ha megvan a jegyed, akkor keresd meg a Piccadilly line peronját. Ez a sötétkék színű vonal egyébként (fontos, hogy ne a világoskékre szállj!). Na most a Piccadilly line egyik végállomása a Heathrow, de figyelj, hogy milyen járatra szállsz! Figyeld a peronon a kijelzőket, mert valamelyik járat elkanyarodik előtte, valamelyik pedig nem megy végig. Szóval ez nem olyan, mint mondjuk a budapesti metró, ahol van két végpont és aközött mennek fel-alá a vonatok. És figyelj arra is, hogy melyik terminálra mész. Mert ha pl az 5-ösre, akkor az a vonat nem jó neked, ami a 4-esnél megáll, de ha a 4-esre mész akkor az nem jó, ami az 5-ösnél áll meg. A többi terminálnál mindegyik megáll, ami Heathrowhoz megy.


Úgy háromnegyed órányi utazást én mindenképp számolnék a földalattival, de lehet több is. Pont ezt a távot még nem hiszem, hogy valaha is megtettem volna.


Lehet, hogy ez most bonyolultnak tűnik, de nem az, és bármikor megkérdezhetsz bárkit, nem fogják leharapni a fejed. Talán lehet menni busszal is, de azokat én nem ismerem, én jobban szeretek sínen utazni ilyen hosszú távot. Ha sok a csomag, akkor tényleg a taxi a legjobb, bár az eléggé leterheli a pénztárcát.

2012. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadóra reagálnék: ne vegyél buszjegyet, hanem vedd meg rögtön a vonatjegyet a reptéren (ott is lehet), azzal ingyenes a shuttle bus, ami elvisz a vasútállomásig. (a one way vonatjegy meg szerintem valahol 12-14 font között lesz, nem 10, az biztos) A többi dologba nem akarok beleszólni, mert nem értek hozzá, de ha már az előző válaszoló alapján cselekedsz, akkor ahhoz tettem itt most némi módosítást, mivelhogy így egyszerűbb, mint ahogy ő írta.
2012. aug. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megjártam szerencsésen, a legjobb megoldás végülis a reptéren született a National Express buszjárat közvetlenül odavitt, bár lehet hogy nem ez volt a legolcsóbb! (15 font, 1 óra időtartam)
2012. aug. 27. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiért szerintem bőven megérte.
2012. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!