Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha én valaha is Londonban...

Ha én valaha is Londonban szeretnék élni/dolgozni, ahhoz mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Most mondhatjátok, hogy ez egy "fellángolás" ami a kamaszkorral együtt jár, de nem az. Tényleg Angliában , esetleg Írországban szeretnék élni/családot alapítani. A baj csak az , hogy orvosnak készülök és ha jól tudom van valami szerződés amiben leírják, hogy minimum 6 (nem vagyok benne biztos) évet itthon kell dolgozni . Na , már ha én 18 évesen elkezdem a főiskolát , tanulok 3-4 évig és hozzá még 6 évet itthon dolgozok , nem leszek már túl fiatal. A pénz amúgy meg van hozzá, eléggé jómódú családból származok. Plusszban rokon is lakik kint (unokatestvér ,Londontól kb 45 percre valami kisvárosban)

14/L

Ha kérdeznétek miért akarok kiköltözni , a válasz egyszerű : Londonban jobb a fizetése egy orvosnak ( itthon nagyon keveset keresnek ) és egész Anglia tetszik.


2012. szept. 3. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok semmit ezekről az új hülyeségekről, hogy hány évet kell otthon dolgozni, de ha ez igaz, talán meg kéne próbálni idekint elvégezni az egyetemet. Mondjuk ez elég drága mulattság lenne, de vannak mindenféle ösztöndíjak, amiket EU állampolgárként meg lehet pályázni, és ha jól tudom diákhitelt is fel lehet venni. Nade ehhez nagyon rá kell feküdni az angolra és a biológia/kémiára.


Mellesleg szerintem kicsit képzavarban vagy, mert orvosnak nem főiskolán tanul az ember, hanem egyetemen, és nem 3-4 évig, hanem minimum 6-ig, amire még rájön a szakképzés, plusz ez az általad említett hat éves otthondolgozás, amiről fogalmam sincs mi akar lenni.

2012. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha itthon végzed el - a jelenlegi jogszabály szerint - akkor 12 évet kell itthon dolgoznod. DE. Nem kell itthon dolgoznod, hogyha kifizeted utólag a tandíjadat. Ezt 20 év után kell megtenni, és ha kint maradsz Angliában orvosként, ezt az összeget kicsit spórolva nem lesz nehéz kifizetned. Ha meg esetleg szülsz 3 gyereket, nem kell semmit visszafizetned ;)

Amúgy ha jól számolom, még minimum 4 év múlva kezded az egyetemet, addig elég sok minden megváltozhat. Szerintem nem kell túlmisztifikálni ezt a röghöz kötést.

2012. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ohh. Megkönnyebbültem .Amit írtam, azt a nővéremtől hallottam. Ő egészségügyi szervező a SOTE-n . Még csak most megyek nyolcadikba , de a szüleim megígérték, ha befejezi az egyetemet a nővérem kimegyünk egy-két hétre Londonba körbenézni .
2012. szept. 3. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!