Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Magyarországról Németország...

Ha Magyarországról Németországba megyek busszal, akkor ott elfogadják a diákigazolványt vagy teljes áron tudok csak kimenni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Külföldi utazásnál általában nincsen diákkedvezmény, max. 14 éves kor alatt szoktak kedvezményt adni, de ez is változó.
2012. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Németországban 15 éves korig vagy gyerek, addig mehetsz féláron, afölött csak teljesáron.

Persze a busztársaság, amivel kimész, mondhatja azt, hogy elfogadja, vagy anélkül is ad kedvezményt 26 éves korig, vagy egyéb módon, pl. előrefoglalás esetén ("fapados" jegy).

De ez a kinti belföldi utakra már nem vonatkozik! Viszont oda rengetegféle vasúti kedvezmény van.

2012. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 spitfire9218 válasza:
Hali! Most csak azért jelentkeztem be, hogy választ adjak a kérdésedre, érezd magad szerencsésnek. Általában offolni szoktam, de most helyes választ adok. Diák kedvezményt csak az Európai Uniós diákigazolványra kapsz, de 26 év alatt van ifjúsági kedvezmény. Én nem rég jöttem busszal haza, akkor 120€ helyett 85€-t fizettem a jegyért, + 1€ az elővétel miatt. Én Karlsruhe-ból Budapestre utaztam, csak az ide jegyet vettem meg, ezért került ennyibe. Én az Eurolines-el utaztam.
2012. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen hogy valaszoltal, tökeletes amit irtal mert pont pforzheimbe jönne es innen csak 30 km körül van karsruhe. köszönöm! :))
2012. szept. 9. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!