Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a teendő ha a pesti reptére...

Mi a teendő ha a pesti reptéren indulás előtt egy órával tudom meg, hogy a járatom törölték?

Figyelt kérdés
Online vásároltam jegyet wizzairnél. 1 hét múlva utazok. Mi van ha a reptéren tudom meg, hogy törölték a járatot, haza kell jönnöm és választanom egy új dátumot, vagy indul másik gép még az nap? Illetve lehet abból bármilyen gondom, hogy nem kötök négy napra biztosítást? Lehet biztosítás nélkül repülni?
2012. szept. 10. 00:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd akkor ott megmondják, hogy mi a teendő. De miért görcsölsz már most olyanon, ami meg sem trötént és szerintem igen kics az esélye annak, hogy meg fog történni? Lehet biztosítás nélkül repülni. Az arra van, hogy ha baleset ér, akkor a biztosító fizet. Ha nincs biztosításod akkor így jártál. Nem árt ám az a biztosítás, mert elég, ha csak eltörik a lábad, vagy akármi miatt orvosi ellátásra szorulsz, akkor biztosítás nélkül elég sokba fog kerülni az ellátás.
2012. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta, ott mindenről tájékoztatnak.


"Pénzbeli kártérítés jár, kivéve, ha Önt 14 nappal a járat indulása előtt erről tájékoztatták, vagy az eredeti induláshoz közeli (2-4 óra) időpontra átirányították.

A légitársaság akkor sem köteles fizetni, ha bizonyítani tudja, hogy a járat törlését rendkívüli körülmények (pl. időjárás, terrortámadás gyanúja és előre be nem jelentett sztrájk) indokolták.


Egyéb esetekben a légitársaság köteles visszatéríteni a jegyárat (a beszállás megtagadásánál említettel azonos mértékű összeget) vagy más közlekedési eszközzel eljuttatni Önt úticéljára.


Az Európai Unión belüli járatok esetében


1500 km távolságú járat esetén – 250 euró

1500 km-nél hosszabb útvonalak esetén: 400 euró"

2012. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!