Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan is működik a gyermektám...

Hogyan is működik a gyermektámogatási rendszer Angliában? Megírná, aki tudja hogy milyen támogatások igénylehetők és ez mennyi körülbelül hetente?

Figyelt kérdés

Szeretném ha valaki leírná nekem, hogy a egy 4 éves gyermekre és egy másfél éves gyermekre milyen gyermek gondozási díjat lehet igényelni Angliában és ez mennyi?

Kérlek aki tudja a választ mindkét lehetőséget írja le nekem, ha van bejelentett legális munkahelyem( tehát adót is fizetek stb. ) illetve ha a kicsivel otthon maradnék. Hány éves korig lehet kint otthon maradni picivel?Úgy tudom teljesen más a rendszer mint itthon, és csak pár hónapot lehet, igaz ez?A későbbiekben jár valamilyen támogatás utánuk, pl.ha már óvodába járnak,vagy iskolába?Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat!!


2009. aug. 2. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

6 hétig maradhatsz otthon.

Olyan mint nálunk a családi pótlék nincs, adótámogatási rendszer van (hasonló mint nálunk volt a családi adókedvezmény), ami nagyon sok mindent figyelembe vesz, a jövedelmedet, családi állapotot, gyerekszámot.

2009. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon nézelődj.

[link]

2009. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 hét után bölcsőde van, vagy hova kell adni a gyereket? Akkor a szoptatás így nem is megoldott az angoloknál a pici csecsemőknél? Köszi a válaszokat!
2009. aug. 2. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában a férj eltartja a feleséget a gyerekkel. Vagy vissza lehet menni dolgozni. (Nem csak Angliában van így, pl. Amerikában is) Vagy elmehetsz szociális segélyre, ha megítélik neked.
2009. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi azt értem hogy vissza lehet menni dolgozni, de ha visszamegy 5 hét után, hogy szoptatják a kicsit? Tudom , Amerikában még ilyen támogatás sincs, de lehet tudni aki kint él annak elég e a támogatás a picire? Mert itthon ugye nem....sajnos....
2009. aug. 2. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Angliában úgy oldják meg,hogy az anyuka csak 4 órás munkát vállal(már ha kell neki dolgoznia),és addig más vigyázz a kicsire.Ha van anyatej,akkor cumisüvegbe fejik,és így lehet adni a babának.De sok helyen a tápszer van..De a többség otthon marad,és az apuka dolgozik,mert az Óvoda elég drága.Talán annyi segítség van,hogy napi 1 óra ingyen van,a többi órákért sokat elkérnek..
2009. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
01.28-as vagyok megint.A támogatásról annyit,hogy nem adják azt csak úgy...Van olyan támogatás(ami olyan mint otthon az adókedvezmény) azt csak akkor adnak,ha dolgozol...Van a Child Benefit(családi pótléknak lehetne mondani)az meg a család fizetésétől függ.Ha mindkét szülő dolgozik,és jól keres akkor lehet,hogy nem éri el a havi 50-60 fontot se..Ha egyik szülő minimálbérrel van bejelentve,és a másik nem dolgozik akkor lehet akár havi 150 font is...De ha ez a helyzet állna elő,akkor nem éri meg a 150 font mert az 1 fizetés mellett nagyon kevés.Amit még meglehet tenni,hogy kéred továbbra is Magyarországról a családi pótlékot.Akár úgy is,hogy fontba utalják..(van ilyen lehetőség,hisz vannak akik így csinálják)
2009. aug. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lányok nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Már kezd világos lenni!Szép napot
2009. aug. 3. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!