Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit Lehet Franciaországban...

Mit Lehet Franciaországban csinálni? (Provence-Alpes-Côte d’Azur)

Figyelt kérdés
Úgy tervezem hogy jövő nyáron 3 hónapra kiutazok a rokonaimhoz a Francia Riviérára nyelvtanulás céljából. Azonban ha otthon ülök egész nap a családdal nem sokat segít a nyelvtanomon úgyhogy az lenne a kérdés hogy ki mit ajánl mit tudok ott csinálni. Esetleg valahol dolgozni vagy nyelvtanfolyamra járni.Elkezdem keresgélni az interneten de még nem találtam semmi ehez kapcsolódó oldalt.

2012. szept. 29. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát figyelj, ha a rokonok franciák, akkor velük is rengeteget tudsz gyakorolni. Én örülnék, ha francia rokonaim lennének. :D

De igen, akár nyári munkát is nézhetsz a neten (job d'été), szerintem ha időben kezdesz keresgélni, akkor találhatsz is. De akár a rokonaidat is megkérdezheted, hogy tudnak-e valamit, vagy mit gondolnak, van-e esélyed, hisz ők élnek ott, ők tudják a helyzetet. :)

De szerintem velük is tök jól tudsz majd gyakorolni, ha folyamatosan franciául beszéltek. :)

Jó szórakozást és sok sikert Neked! ;)

2012. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet rákeresek :)

Igen csak az a probléma,hogy akihez mennék ő tud magyarul és akkor sokszor ha nem tudok elmagyarázni valamit még mindig ott a magyar. Persze így is tanulok de szeretnék melette dolgozni vagy valamilyen kurzusra járni.

2012. okt. 2. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Értem.... de azért szerintem -hiába van ott a magyar- ha francia a rokonod, akkor nagyon sokat tudsz tanulni, és akár agyban is eldöntheted, hogy márpedig nem szólalok meg magyarul! :D

Amúgy a kurzus és munka is tényleg jó ötlet, a kurzusokról nem tudok sokat, viszont a nyári munkák jók lehetnek és tényleg hasznosak is. Pénzt is keresel és még tanulsz is! :)

Szerintem nézz úgy körül, hogy "job d'été pour 2013" , viszont már mostanában, mert lehet, hogy lemaradsz róluk, ha későn kezded el keresni. Meg szerintem (ilyenkor általában így van), kérnek egy önéletrajzot és egy motivációs levelet (lettre de motivation) neten keresztül, e-mailben elküldve, amit arról kell írnod, hogy miért gondolod, hogy jó vagy abban a munkában és milyen vagy/ mi jellemez, stb.....

Remélem összejön Neked!! ;)

2012. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 emőke2000 válasza:
100%
Úgy tudom minden városban működik egy M.J.C. oktatási szervezet,ahol külföldieknek segítenek a francia nyelv tanulásában.Több mint tíz éve nekem volt tapasztalatom náluk-a nulláról kezdtem és elég jól megtanultam.Teljesen francia beszélgetések vannak.Jó volt,kellemes,szép emlékeim maradtak.Érdeklődj utána és is délen laktam Romansban.Sok volt az arab bevándorló,de mexikói is sőt kolumbiai olasz és kambodzsaiakkal is találkoztam.Jó csapat voltunk-a tanárunk egy tündéri hölgy volt.Senki nem nézett le senkit,és teljsen ingyenes volt.Remélem sikerrel jársz.
2013. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!