Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnország. Voltatok már ott?...

Finnország. Voltatok már ott? Milyennek találtátok? Mindenféle vélemény, tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Karéliában éltem egy ideig, de az orosz részen. Három hét múlva költözöm Finnországba, talán akkor bővebben tudok majd válaszolni.
2009. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én is akkor. Azért lenne jó pár dolgot tudni. :)
2009. aug. 3. 21:10
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem a párom volt kinnt fél évet. Állítólag a fényviszonyokat meg az időjárást kicsit nehéz megszokni, de a környezet, az emberek meg minden egyéb pótolja.
2009. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ott kétszer is. Helsinki nagyon bejött :) Az emberek is kedvesek, segítőkészek (vagyis akikkel én találkoztam), a kaja hááát... volt ami jó volt, remélem szereted a halat és a bogyós gyümölcsöket :D Voltam Kajaaniban is, ott nem annyira pezseg az élet, szép zöld nyugis környezet és mindenki sportol valamit. Bármikor visszamennék, teljesen eltérő kultúra (jó értelemben). Remélem neked is tetszeni fog :)
2009. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Helsinkiben voltam pár órát, Kajaaniban hosszabban és ellátogattunk Ouluba is.

Gyönyörű ország, a természet, a táj csodálatos, nyáron kegyetlenül éget a nap, de ha árnyékba állsz, akkor ott hideg van, mert a levegőt nem melegíti fel a nap. Ettől függetlenül Helsinkiben 30 fok volt, mikor ott voltunk.

Rengeteg a víz, a park, a zöld terület, és mind-mind szabad. Az egész ország felfogása igen szabad, ami tök jó, mert senki nem bámul meg az utcán ha furán öltözködsz, azt csinálsz, amit akarsz.

Minél északabbra mégy, annál tovább van világos nyáron. Kajaaniban le sem ment a nap, mikor ott voltam. Télen viszont több a sötét, azzal vigyázni kell, mert könnyen depis lehet az ember. Kicsit "félénkebbek" az idegenekkel, de ha megismernek, és te sem vagy tolakodó, akkor hamar meg lehet barátkozni.

Vannak bizonyos íratlan szabályok, ha vendégségbe mégy, de nem túl vészesek.

Angolul mindenki jól beszél, a többség németül/oroszul is, a fiatalok még franciául vagy olaszul is tudnak.

Szóval csak pozitív tapasztalataim vannak az országgal kapcsolatban.

2009. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
OFF(bocsi): előzőnek: Mik azok az íratlan szabályok, ha vendégségbe mész?
2009. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én is voltam Finnországban, de csak mindenössze 4 órát! Tudni kell rólam, hogy rettenetesen finn-mániás vagyok, és kiderült számomra, hogy az egyik ismerősöm minden két hétben kijár Finnországba, mert kamionos. Hát útrakeltem vele. 2,5 napon keresztül oda, négy óra ott, és 2,5 nap vissza. Amíg ismerősöm lepakolt Vantaa-ban, addig én bejártam Helsinkit. Legalábbis amennyire lehetett... Igyekeztem minél többet beszélni az emberekkel, de azok vagy nem tudtak angolul vagy nagyon siettek vagy csak rossz kedvük van. Egyébként nagyon kevés ember van, aki ne beszélne angolul. Egyszer odamentem egy nőhöz, aki látszólag várakozott, megkérdeztem tőle, hogy meddig vannak nyitva a boltok, mire ő azt válaszolta, hogy ha nem nyíilik az ajtaja, akkor zárva van! és elment. Novemberben mentem, amikor már elég hideg van, de hó még nem nagyon esik. Borzasztóan sötété van már délután három órakor. Nem tudom, hogy bírják ki a telet az emberek, alig süt a nap... Szóval alapvetően elég rideg és távolságtartó emberek a finnek, de én ezt szeretem bennük. Helsinki akkora mint észak Pest. A csúcsforgalom úgy néz ki, mint Pest vasárnap délután. Viccesek a villamosok. Iszonyat kerskeny nyomtávon mennek, talán még keskenyebben mint a gyermekvasút... A metrónak Forma1-es autó hangja van. Az egyik kévzóban ahol voltam (Kahvitalo) szar kávét főzne és rohadt drága. Joulupukki szoborba van öntve. A város különben úgy néz ki, mint Budapest kiskörúti része, csak újabbak és jobban karbantartottak az épületek. Az emberek kerülik egymás pillantását és nem mosolyognak, hacsak nem ismerik egymást. Van néhány részeg. Csövesek is vannak. Cigányok is vannak. Félelmetesen néznek ki a kínai-finn keverékek (húzott szem, magas homlok). Én 174 cm- vagyok, de volt egy nő a könyvesboltban, akinek csak a melléig értem. Bazinagyok az északi emberek, és hozzá arányosak is! Érdekes volt, hogy a földszint az nem földszint hanem elsőemelet. A Stockmannban lehet venni Suomis pólót. A kocsik rendszáma pont olyan, mint az itthoniaké (3 betű 3 szám) ettől nagyon otthonéreztem magam. Véletlenül ráléptem egy kisfiúra. Vettem egy finn nyelvű Bibliát. Az a neve, hogy Raamattu. A galaxy nevű kompon nagyon finom a svédasztalos kaja! 10 euróba kerül Tallinn és Heslinki között a 3 órás kompút. Nagyon olcsó. A Pia Marha drága és Minden finn Észtroszágba jár át sörért. Tiszta a levegő, és vettem egy zászlót is. Röviden ennyi :D
2009. nov. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy vagy Finnországban? Első válaszoló vagyok, három hónap ittlét után azért már tudnék mesélni... :)
2009. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!