Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szociálpedagógusi diplomával...

Tenshi22 kérdése:

Szociálpedagógusi diplomával eltudok helyezkedni Angliában? Úgy hallottam, hogy ott a megbecsült szakmák közé tartozik.

Figyelt kérdés
2014 februárjában kapom meg a BA diplomámat. Próbáljak meg munkát keresni kint, vagy előbb csináljam meg a Kriminológia MA-t és utána keressek? És nem akarok letelepedni kint, meg örökre ott élni, csak kimenni dolgozni és miután egyenesbe jöttem, visszajönni.Köszönöm előre is.

2012. okt. 8. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a kollégám Kriminológia diplomát szerzett. Itt tanulta ki Angliában mivel született angol.

Mégis ott dolgozik ahol én, egy elektronikai kis cégnél.


Ha kint akarsz dolgozni, kellenek majd különbözeti vizsgák, mert az angolok szeretik ha saját papírjuk is a kezedben van.


De mielőtt még kijönnél, járj utána, hogy Magyarországon ha állami támogatással végezted az egyetemet, akkor mi történik ha rögtön külföldön kamatoztatod a tudásodat. Esetleg vissza kell fizetni az állami támogatás összegét..

2012. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy minden vágyam egy kriminológia MA, és sajnos nekem nincs lehetőségem rá. :( Szóval én a helyedben, ha megtehetem, szerintem megcsinálnám azt - akár kinn!!

De az sem kizárt, hogy most innen minél hamarabb "menekülni" kell... :S

2012. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem kellett aláírnom semmilyen hallgatói szerződést, akiket idén vettek fel főiskolára, egyetemre, államilag támogatottal, azoknak kell a képzési idő kétszeresét itthon ledolgozni és utána kimenni, vagy fizetni kell. Nekem szerencsére nem.
2012. okt. 8. 10:51
 4/5 A kérdező kommentje:

Azon gondolkodtam én is, hogy esetleg kint megcsinálni a Kriminológia MA-t, de ott kint minden egyetemen tandíj van, nem? Tudnál abban segíteni (1. válaszoló), hogy a barátod hol csinálta a diplomáját?

És a másik kérdésem az lenne, hogy nem tudott elhelyezkedni a szakmáján belül, azért dolgozik az elektronikai cégnél? Köszönöm előre is!

2012. okt. 8. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok


Nem a barátom csak az egyik kollégám. Fogalmam sincs hol végezte el, csak annyit tudok, hogy először nappalin kezdte, de mivel drága volt neki is, így átment estire, hogy dolgozni tudjon mellette. Azért dolgozik itt mert a szakmájában nem tudott elhelyezkedni. Ahogy mondta, Vannak páran akiknek ez a végzettségük, így akiknek nincs hátszelük azoknak kevés az esélyük is.. Nem értek hozzá, de mivel ő angol, gondolom nem mondott hülyeséget.. (hozzáteszem, hogy állandóan mondogatja, lassan már 2 éve hogy amint talál a szakmájában melót, le is lép innen)

2012. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!