Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban mennyire...

Németországban mennyire tudnak angolul?

Figyelt kérdés
Németországba szeretnék kimenni dolgozni, de csak angolul tudok, németül nem. Azt szeretném kérdezni tőletek, mennyire lehet így boldogulni odakint?
2012. okt. 9. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyos helyeken lehet, de alapvetően a német tudás azért elvárt. Turistaként nem lenne gond, mert találnál angolul beszélő embereket, de a munka az más tészta. Ráadásul hogyan akarod aláírni a munkaszerződésedet, ha nem érted mi van beleírva? Tanulj meg németül, vagy ha nem akarsz, akkor menj Nagy-Britanniába vagy Írországba.
2012. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudnak, én elég sűrűn járok ki és soha nem volt probléma. Más kérdés, hogy munkahelyen mennyire lehet vele boldogulni. Nyilván, ha egy nemzetközi cégnél dolgozol, akkor minden oké, de de például a vendéglátásban biztos kell a német is.
2012. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
én meg zambiába akarok menni dolgozni,de csak üzbégül beszélek!szerinted boldogulni fogok?!?!?
2012. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Hogyne tudnának angolul, az ország nagy része már 57 éve amerikai-angol megszállás alatt van.
2012. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez badarság hogy az ország nagy része amerikai-angol megszállás alatt van. Hasadra ütöttél és mondtál valamit.

Mivel a szerintem két nagy világnyelv (német és angol), ezért gondolom aki Németországba születik németül már tud, és egész életében az angolra tud fókuszálni. Ami azért elég sok idő. Saját tapaszalat szerint nagyon jól tudnak angolul, de persze jobban szeretik ha németül kezdesz el hozzájuk beszélni.

2012. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem badarság. Ha volt ny-német területeken (ott volt angol, ill. am. zóna) végigautózol - persze nem az elegáns autópályákon, hanem normál országúton - akkor láthatod a számtalan amerikai katonai jelzést az országút mentén katonai teherautók és harckocsik számára, több amerikai kórházat (angol felirattal), amerikai kaszárnyákat és olyan repülőteret, ahova német ember nem teheti be a lábát. Kempinget keresve már többször zavartak el "echte" amerikai katonák, akik egy kukkot sem tudtak németül.

Ez kb. ugyanaz, mint nálunk volt a szovjet megszállás alatt: szovjet kaszárnyák, bevettek minket a "közös" katonai szövetségbe, de azért nekünk kuss volt és örültünk, amikor végre elmentek.

Nos, Németországban még nem mentek el.

2012. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha csak angolul beszelsz akkor felejtos hogy munkat talalsz, meg nagyvarosokban is. a hetkoznapi eletben( en Berlinben elboldogultam de munkat nem talaltam csak angol tudassal. meg egy takaritononek is kell alapfokon beszelni nemetul, nemet oneletrajz stb. arrol nem is beszelve hogy a hivatalokban, idosebb emberek nem beszelnek angolul, mikor regisztraltunk nemetul kellett boldogulni (szerencsere valamennyire beszeltunk)
2012. okt. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!