Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az alábbi tények tudatában...

Az alábbi tények tudatában hogy juthatnék el Norvégiába, Svédországba vagy Németországba?

Figyelt kérdés

Másodikos középiskolás tanuló vagyok.

Családi nyaralás az említett országokba kizárt dolog.

Se cserediák program az iskola részéről, se rokon/ismerős a család részéről.

Kb. 1 hétre szeretnék kimenni. Munkától sem riadok vissza.

Milyen ötleteitek vannak?



2012. okt. 13. 22:40
 1/9 tanárnő válasza:
54%
Mivel nagyon ellenőrzik a legális munkavállalást, ráadásul egy hét alatt munkát keresni és végezni is, szinte reménytelen vállalkozás. Ráadásul még laknod is kellene valahol... szerintem gyűjts rá pénzt, hogy nyárra kiutazhass egy hétre, vannak ifjúsági hotelek (Youth Hostels) ahol nem drágán és néhány napra megszállhatsz. Azt itthonról is el tudod intézni és ott is , akár spontán ki tudod venni.
2012. okt. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
kis penzt hozz ossze, aztan a kovetkezo oldalon nezz korul: [link]
2012. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egy hétre valóban nagyon bajos lenne munkát találni, pláne gyerekként, úgyhogy inkább dolgozz itthon, és gyűjts pénzt a nyaralásra, ahogy az előttem szólók is mondták. Németországba mindenesetre sokkal könnyebben és olcsóbban kijuthatsz, szóval a helyedben egyelőre azt céloznám meg!
2012. okt. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Abygel90 válasza:
50%

Ajánlom a nyári egyetemeket, mert úgy tudom, hogy 16-40 év közöttinek kell lennie a jelentkezőnek, és nem muszáj hogy egyetemi hallgató legyen.

Itt tájékozódhatsz:

[link]

De sok találatot kidob a google is.


Sok sikert!

2012. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Vagy esetleg lehet érdemes utazási irodák ajánlataira keresni, csoportos utazásokat is szoktak szervezni, úgy kedvezményesebb.
2012. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Tudom már mi kell neked!


Vannak olyan karitatív szervezetek, amelyek felsőbb középiskolás és egyetemista fiataloknak adnak pár hétre valamilyen önkéntes munkát. Fizetés nuku, de kaját és szállást adnak. Meg gondolom hétvégén van valamilyen kultúrprogram, pl. városnézés. A lényeg a nyeltanulás és új emberek megismerése.

Csak azt nem tudom, hogy hol kell rá jelentkezni! De egy kicsikét googleztam:

[link]


Csak itt nem egy hétre, hanem hosszabb időre tudsz kimenni, minimum 2 hónapra, de hátha van olyan hely, ahol elég 2-3 hét is. Egy hét nagyon kevés, arra biztosan nem lehet így kimenni.

2012. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Keress egy Grundtvig workshopot, ami időben és helyileg is passzol és még érdekel is a téma. EU-s finanszírozású, ha elfogadnak résztvevőnek, még az utazás is térítve lesz. Részletekről a google tájékoztat.
2012. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
A skandináv országokban legális a vadkemping. Bárhol sátrazhatsz, ami lakott területtől legalább 200m-re van. A szállás így ingyen van. Igaz ott nyáron sincs kánikula, de 22-24 fok simán van. Én többször is jártam arrafelé.
2013. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy legális a vadkemping, csak sokan nem tudják, hogy az mit jelent. Nem ütheted fel a sátradat akárhol, mert a rendőrség azonnal ott terem. Ahogy az előző is írta, kempingezhetsz min. 200 m-rel a lakott területen kívül, ha van alkalmas hely, persze. Viszont pl. Oslo olyan kiterjedt, hogy a szélétől a belvárosig 20 km. is lehet. Ott tényleg "vadon" kempingezhetsz, mert se villany, se víz nincs, sokat kell gyalogolj, amíg egy busz végállomásához érsz. Egy buszjegy (egy út) 50 korona = több, mint 6 euro.

A biztonság is fontos, Skandinávia már rég nem az, mint amilyen a híre. Óriásira nőtt a bevándorlás, a munkanélküliség nagy, többnyire közel-keleti és pakisztáni fiatalok gátlástalanul drogoznak és rabolnak. Nyílt utcán ütik le még a 80 éves vénasszonyt is.

Én nem mernék Norvégiában őrzött kempingen kívül sátorozni. Neked egy jó esély az lenne, ha valaki befogadna egy pár hétre. Viszont ezzel is visszaéltek már sokan: szegény vajdasági magyarnak adták ki magukat, mire a háziak hazaérkeztek, minden ki volt üritve...

2013. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!