Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában melyik városban éri...

Angliában melyik városban éri meg legjobban dolgozni? Fizetés-megélhetés szempontjából.

Figyelt kérdés

Gondolom Londonban fizetnek a legjobban, csak ugye ott is a legdrágább a lakás bérlés, közlekedés stb. Lehet, hogy jobban megéri más városba menni?

Egyébként szakképzett pincér vagyok, több éves gyakorlattal, felsőfokú angollal, tehát a munkaszerzéssel nem hiszem hogy lenne gond.



2012. okt. 22. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más tetszik, nekem abszolút favorit London, soha nem laknék más angol városban, még magas lakhatási árak miatt sem. Egyébként Anglia déli része fejlettebb, ott érdemes nézelődni.
2012. okt. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bristol, Oxfordshire és Wiltshire megyékben viszonylag elfogadható a bérleti árak (jóval kevesebb mint Londonban) viszont pincérként, jó angol tudással szinte rögtön van állásod, és jó pénzt is adnak. Annyit tudni adnak mint Londonban..
2012. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Londonban dolgozom egy étterem bárjában és nekem az a tapasztalatom hogy ha jól fizető helyre akarsz bekerülni akkor nem árt egy ismerős, vagy óriási malac mert még a belső zónákban is rengeteg hely van ahol minimálbért adnak. A jó angol nyelvtudás alap ha floor staff akarsz lenni, és sajnos azt nem mindenhol nézik hogy van x év otthoni tapasztalatod, hacsak ki nem fogsz egy magyar managert.

Bár az is igaz hogy van ahol a jatt eléggé megdobja a fizut és össze tud belőle jönni még 1x annyi mint az órabéred-na az ilyen helyekre elég nehéz bejutni korábbi itteni tapasztalat nélkül.

Jó tanács: Az arab éttermeket (Edgware Rd és környéke pl) ha lehet kerüld el, mert abból amit az elején ígérnek (fűt-fát) jó ha a fele igaz lesz. Próbálj európai közegben mozogni, ott a körülmények is európaiak általában.

2012. okt. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát a munka kereséssel tisztában vagyok, nagyrészt nemzetközi tapasztalatom van.. dolgoztam hajón, szállodákban, több évet lehúztam kint, mind leigazolható...

De nem is ez a lényeg, a kérdésem inkább az átlag fizetés és a megélhetési költségekre irányulna. (Köszönöm az eddigi válaszokat). Én igazából ugyan olyan jól ellennék egy kisvárosban is, mint Londonban. Csak nálam alap feltétel a "saját" lakás, nem szeretek idegenekhez alkalmazkodni, fürdőszobán osztozkodni stb. És azért Londonban megkérik rendesen az árát.

Szóval ezek szerint jobban megéri Londonon kívül nézelődni.

Ha valakinek van még ötlete szívesen várom.

2012. okt. 23. 21:01
 5/11 Hyper26 válasza:
Kedves Digo!parommal most keszulunk ki Birmingham melletti ipari szendvicskeszito gyarba.hetente van fizu es lakhatas is el van intezve.Amig ninxsen bankkartyank addig hogy fogunk fizut kapni?jo hogy van olyan ember itt akinek van tapasztalata kerlek segits...koszi
2012. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 21:14

Bár én a Digo vagyok, de tudok infót adni neked.

Ha úgy mentek ki hogy fix állásotok van akkor nincs gond. Amikor kiértetek bementek az egyik bankba (én a lloyds bankot ajánlom) de sok bank van kint. Bementek, és megadjátok a munkahelyetek címét, telefonszámát. A banki ügyintéző ott helyben leellenőrzi, és ha visszajelzést kap hogy bizony ti ott fogtok dolgozni akkor rögtön meg is lesz a bankszámlaszámotok.

Ha nincs még munka akkor is menjetek be a bankba, mert van olyan bank amelyik nem kér előre munkahelyet. (amikor kijöttem nekem nem volt munkám, de volt bankkártyám a barclays banknál) Amire szükségetek lesz:

- útlevél

- lakcím

sok sikert


Kedves kérdező.

Igazad van hogy vidéken olcsóbb a szállás mint Londonban.

Én vidéki városban élek, és bizony nekem is az az alap hogyha már külföldön dolgozom ne kelljen idegenekkel egy fedél alatt élnem, és közös fürdőt sem díjazom.

Bár én a párommal élek kint, de mi lakást bérelünk amiben csak mi élünk.

Összehasonlításképpen. Múlt héten voltam fent Londonban, és sétálás közben megálltunk egy lakás kiadó ügynökség kirakatánál.

Londonban egy hasonló felépítésű ház, hasonló méretekkel havi 1200 font + rezsi+ council tax . Mi vidéken ugyanazt a típusú lakást havi 530 font + rezsiért+ councl tax béreljük. Hát van különbség.

Amúgy nem is árt jól körülnézned, mert hála az angol megszorításoknak jövő hónaptól 10%-al emelkedik a gáz és a villany költség.. (ma kaptuk meg a levelet amiben értesítettek minket) Azért ez elég húzós, ha figyelembe vesszük hogy a fizetést nem igazán emelik..

De hogy tovább mondjam: Vidéken olcsóbban bérelsz lakást (érdemes neked ha egyedül vagy egy stúdiólakást bérelni, mert azok 350 fonttól+ rezsi+ council tax vannak már) Vendéglátásban meg elfogsz tudni helyezkedni hiszen referenciád és nyelvtudásod is van.

sok sikert

2012. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 21:33 vagyok..

Bocsánat ! Lemaradt egy "NEM" szó

Szóval én nem a Digo vagyok....

2012. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hyper26 válasza:
Rendben van koszonom az infot, digo ha latod ezt a kiirast akkor teged is ,,meghallgatnalak" kosziiii...
2012. okt. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Hyper26


Ha van fix helyetek akkor első nap kérjetek onnan egy igazolást hogy ott dolgoztok, azzal menjetek a bankba és akkor könnyebb az ügyintézés. Ha várni is kell rá a fizutok nem fog elveszni, max egyben kapjátok meg ami elmaradt.


Kérdező:

Én is maximálisan vidékre szavazok annak ellenére hogy Londonban élek. Olyannyira hogy mi is tervezzük a költözést Brightonba, mivel a vendéglátásban ott is hasonló fizuk vannak mint itt de az élet jóval olcsóbb.

Azaz annyival nem fogsz felszolgálóként jobb fizetést kapni mint amennyivel többe kerül az élet. Sokan olyan indokokat mondanak London mellet hogy "varázslatos, hyperszuper multikulti, minden megvan amit csak akarsz, stb". Na most ez részben igaz, de mindennek meg is van az ára, és nekem mondjuk rohadtul nem előny ha hetente mehetek az XY über világsztár együttes koncertjére, vagy drogozhatom rommá magam az Egg Club-ban, és az sem hoz lázba hogy mindenfelé Európán kívülről érkezett bevándorlóktól hangos a város. Ettől max a frissen érkezett Borsod megyeieknek lesz nedves a puncijuk akik még Pest utcáit is tátott szájjal járták.


Nekem az a fontos (a leírtak alapján gondolom neked is) hogy mennyi marad a bankszámlámon ha hó végén kifizettem a számlákat, és ha egy Északír halászfaluban marad több akkor boldogan költözök oda már holnap és hagyom itt a neonfényes multikultit muszlim közösségestül, Harrod's áruházastul, és az Oxford street-i tömeg sem fog hiányozni.

Egyébként valóban itt felszolgálóként még ha jó fizetésed is van nem feltétlen fogsz tudni kivenni egy stúdió lakást, hacsak nem akarsz az 1500-1700 fontos fizetésedből 800-1200 fontot fizetni egy 18 négyzetméteres lukért. Mi a 3-ik zónában bérlünk egy double room-ot a párommal heti 150-ért, aminek az előnye hogy keveset vagyunk itthon, így nem ütközik a napirendünk a velünk lakó másik 7 emberével.

2012. okt. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hyper26 válasza:
Digo es mennyi ido a bankkartya elkeszitese?mert addig nincsen fizu sem...
2012. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!