Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hány évig dolgozzak Magyarorsz...

Hány évig dolgozzak Magyarországon, hogy Angliában jó eséllyel tudjak elhelyezkedni, mint szociális munkás?

Figyelt kérdés
23 éves fiú vagyok, frissen diplomáztam szociális munkás szakon. Tervben van, hogy a közeljövőben kimegyek Angliába és megpróbálok elhelyezkedni végzettségemmel. Viszont előtte szerintetek hány évig maradjak itthon és dolgozzak Magyarországon, hogy jobb eséllyel kapjak állást külföldön? Mennyit szoktak követelni? 1-2-3 év? Van állásom Magyarországon, szerencsére gyorsan találtam és már októbertől eltudtam helyezkedni, mint szociális munkás. Én másfél évre gondoltam, aztán irány Anglia. Szerintetek?

2012. nov. 2. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Én is szociális munkás vagyok én Finnországban élek.

A gond a külfölddel az, hogy más jogszabály szerint dolgoznak külföldön, mint otthon. Persze rengeteg EU-törvény van, de pl. itt egészen más rendszerben működik a szociális háló.. Függ persze, hogy mi a szakirányod, mert bizonyos dolgokban egész sok hasonlóság van (pl. szociális iroda itt másképp működik, mint otthon, de pl. alkohol-drog elvonók egész hasonlóak). Itt ráadásul nem is lehet elhelyezkedni ha nincs finn végzettség is (legalább egy kurzust el kell végezni itt is..). Plusz ez a terület nagyon igényli a nyelvtudást, szóval legalább felsőfok legyen meg, különben nehéz munkát kapni.

2012. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zabmester válasza:

Látom már régebbi a kérdésed, érdekelne, hogy azóta hogy alakultak a dolgaid.

Én végzős vagyok szocmunka szakon, én is fontolgatom a külföldi munkát, elsősorban Anglia a terv, mivel angolul tanultam világ életemben. A magyar fizetésekhez képest Angliában marha jól keres egy szociális munkás, bár engem azért az is érdekelne, hogy a munkakörülmények milyenek a magyarhoz képest.

Nézegettem elég sok angliai álláshirdetést, és nekem két dolog tűnt fel:

1. Vagy az az elvárás, hogy legyen minimum 2 év munkatapasztalat az adott területen (de mindenképpen diploma utáni, tehát aki a tanulmányai alatt dolgozik, mondjuk önkéntesként, az nem számít bele, bár gondolom nem veszik rossz néven azt sem, de ettől még kell az a két év legalább).

2. Vagy nem elvárás ez a két év tapasztalat, de pályakezdőként csak pár hónapos munkalehetőségek adódnak. Ez van, ahol csak próbaidőt jelent, utána van lehetőség a szerződés meghosszabbítására, vagy sok esetben helyettest keresnek. Ilyenből elég sokat látok, pl. valaki elment szülni, és arra az időre felvesznek valakit a helyére, csak hát ez Angliában nem néhány év, mint nálunk, mert ugye ott rövidebb a szülési szabadság. Viszont az ilyen rövidebb távú munkákkal is össze lehet hozni a két évet, és szerintem kint többet ér, ha a tapasztalatodat az adott országban szerezted, mintha itthon.


Mondjuk én nem tudom, hogy végül bele merek-e vágni. Itthon meg tudnám szerezni azt a két év tapasztalatot, csak nem tudom, hogy az ott mennyit fog érni. Viszont azt nem merném megcsinálni, hogy kimegyek, aztán három-négy hónapot dolgozom itt, aztán kettőt-hármat ott, és így tovább. Ha egymagam lennék, oké lenne, de már családom van, őket nem hurcolhatom keresztül párhavonta Anglián, mert épp másik városban kaptam munkát.

2013. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pindurpanna válasza:

A www.hcpc-uk.org oldalon keresztül letölthető nyomtatványt alaposan átböngészve megtalálsz minden infót.(social worker in UK)

Mnimum 3 év gyakorlat kell,(illetve kell egy olyan személy referenciája, aki leg. 3 évig "supervise"-olta a munkádat.) A regisztrációm Angliában kb, félmillió forintba került, mindennel együtt, 3-4 hónap volt mire összeraktam az anyagot, és kb 8-9 hónap mire elbírálták.Erre jön még a "tagsági díj", amit kétévente fizetsz.

MInden tárgyamat elfogadták, semmilyen külön vizsga nem kell, de ez egyénenként változó, valakinek előírhatják !

Ha itt kint elhelyezkedsz akkor viszont az otthoni többszörösét keresheted.

2013. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!