Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen teendők vannak mielőtt...

Milyen teendők vannak mielőtt kiköltözöm Londonba?

Figyelt kérdés
ezalatt azt értem, hogy kell-e valamilyen papírokat intézni, esetleg önéletrajzokat írni/nyomtatni...stb

2012. nov. 27. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen kérdés volt már, olvass utána. Írd be a keresőbe a London, munka, stb kifejezéseket és meglátod.
2012. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Végzettségedet igazoló papír lefordítása, ha a szakmádban szeretnél elhelyezkedni akkor előző munkahelyen eltöltött idő igazolása és lefordítása. Ha akarsz persze írhatsz, nyomtathatsz ki önéletrajzot. Legyen meg gépen is, mert sokszor neten kell jelentkezni.
2012. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!!!!

és mégmiket kell?

2012. nov. 27. 12:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Tényleg sok ilyen kérdés volt, de segítek.

Előttem már írták hogy a végzettségedről szóló okmányok fordítása kell. Viszont ezt érdemes itt kint csináltatni, mert bár drágább, de sok helyen csak az angliai fordítást fogadják el.

Kérhetsz magyar munkareferenciát angol nyelven, de szinte sehol nem fogják elfogadni. Angol munkareferencia jobb lenne.

CV nem ártana, mert ha nincs fix állásod akkor sok munkaközvetítő irodába be tudod adni..

Amire még szükséged lesz

- N.I. number card

- angol bejelentett lakcím

- angol számlaszám

- angol telefonszám

<angliai munkaközvetítő irodában dolgozom, és ezekre szükséged lesz, hogy értékelhető legyél..

üdv

2012. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hálás köszönet!!
2012. nov. 27. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd otthon a TB-nek bejelenteni, hogy költözöl!
2012. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 27. 14:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Be kell jelentened az APEH-nál és az OEP-nél, hogy külföldre költözöl. Én most függesztettem fel a TAJ-számomat (7 éve jöttem külföldre), mikor otthon jártam, hát eléggé húzták a szájukat, de nem lett belőle büntetés. Elvileg az önkormányzatnál is be kellene jelenteni, az én esetemben már kivándorlásról beszélünk, de amikor az ügyintéző hölgyike mondta, hogy le kell adnom a személyimet és a lakcímkártyámat, akkor faképnél hagytam őket. Ott szerintem ne jelents be semmit.
2012. nov. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom már írták előttem, ki kell jelentkezz a társadalom biztosításból. Bankszámlád ha van és nem lesz rá szükséged, zárold. Esetleg bízz meg egy szomszédot, h ürítse a postaládád. Menj el egy kivizsgálásra dokihoz, fogorvoshoz, esetleg, írass fel gyógyszereket, váltsd ki a recepteket (nem biztos h külföldön is hozzá tudsz jutni amire szükséged van). Nyomtass önéletrajzot, motivációs levelet mindenképp, és másolatot az útlevedről! Ha feltöltőkártyás mobilod van és meg akarod őrizni a magyar mobilszámodat, töltsd fel az egyenleged. Nézz utána h mennyi ideig lesz érvényes a kártyád ezzel a feltöltéssel.


És sok szerencsét!

2012. nov. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!