Kezdőoldal » Utazás » Európa » Reggio di Calabria tényleg...

Reggio di Calabria tényleg nagyon szegény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves lány vagyok, olaszul tanulok, és Reggio di Calabriában van egy iskola, a külföldiek egyeteme. Szeretnék kimenni 1 hónapra oda tanulni, de a szüleim nem akarnak elengedni, mert szerintük nagyon szegény, és veszélyes is... Szerintetek?


2012. dec. 14. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját tapasztalataimat írhatom: nagyon békés kis hely. Legkevésbé sem veszélyes, az emberek vallásosak, erkölcsösek. Nem egy gazdag hely, mert nincsenek nagyon munkahelyek, van egypár üzlet, egypár szálloda, de semmi nagyobb "gyűjtőhely" mint egy autógyár, vagy ilyesmi. Ezzel együtt érdemes odamenni, jól fogod magad érezni, mert a világ egyik legszebb helye, a tengerrel, a sziklákra épített kis falucskákkal...


Arra figyelj majd oda, hogy ne öltözz és ne viselkedj úgy, mint ahogyan általában a 16 évesek Magyarországon. Legyél kicsit visszafogottabb, ne lógjon ki a fél melled/segged a ruhádból, ne feküdj le senkivel egyheti ismeretség után, mert ha elkönyvelnek "külföldi k.urvának" akkor előfordulhat, hogy tiszteletlenül viselkednek majd veled, de ha betartod a helyiek játékszabályait, akkor senki nem fog bántani.

2012. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a régió olasz viszonylatban persze szegény, de szerintem még picivel így is jobban meg lehet élni, mint Magyarországon, persze csak ha van munkád. Azt nem tudom, hogy te miből akarod kint fenntartani magad, de ha kapsz valami komolyabb ösztöndíjat, vagy tudsz suli mellett dolgozni (és találsz is munkát), akkor nem lehet nagy gond. Én konkrétan Reggio di Calabria-ig nem mentem le, de voltam Tropea, Catanzaro, Crotone városokban, egyáltalán nem veszélyes hely szerintem.
2012. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itthon sem öltözködöm úgy :))


Hát, anyukámék adnak költőpénzt, azzal nincs gond, csak féltenek.

2012. dec. 14. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Féltenek, ez normális, de tényleg nincs mitől, mondom, nem veszélyes hely. Éltem ott, nagyon kedves hely. Nem szegényebb tartomány, mint bármelyik magyar megye.
2012. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én voltam kint tanulni a külföldiek egyetemén és csak pozitív emlékeim vanak Reggioról:) Egy életérzés ott lenni egy hónapot:D Néhány helyen persze látszott hogy nem a leggazdagabb város de szerintem nincs mitől tartani, az emberek jófejek, tipikus laza olaszok:) Annyi élménnyel gazdagodtam ott hogy leírni is hosszú lenne, szerintem próbáld meg meggyőzni a szüleidet és menj ki, mert nagyon megéri!:)
2013. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!