Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ideiglenes személyi kiadása...

Ideiglenes személyi kiadása érvényes jogosítvány esetén? +egyéb

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma jár le a személyim és már az újat nem küldenék ki addig, amíg megyek Lengyelországba. Azt olvastam, hogy ideiglenes személyi jó lenne, de azt is írják, hogy ha van új fajta jogosítványom, akkor ideiglenest nem adnak. Most ez utóbbi tényleg így van? És bár nincs ellenőrzés a határon, de ha esetleg ellenőriznének kint, akkor a jogosítványommal nem érnék semmit? (euvonal oldalán írt információk szerint nekem az jött le, hogy az nem jó, de más forrásból meg azt hallottam, hogy jó)



2012. dec. 22. 22:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze felhívnám az illetékes helyeket, de most pár napig minden zárva lesz. :S
2012. dec. 22. 22:32
 2/9 anonim ***** válasza:

A jogosítvány valóban nem jó, útlevél vagy személyi kellene.

Sajnos tényleg nem adnak ki ideiglenes személyit ha van jogosítványod. Ez nagy marhaság, de sajnos ez van, úgyhogy sajnos patthelyzetben vagy.

2012. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezt szomorúan hallom. :( Amúgy ez mennyire biztos információ?

Illetve, ha kint ellenőriznek és nincs érvényes személyim meg útlevelem, akkor milyen szankciók várhatóak? (amúgy csak 2 napra mennék ki, de hát azt nekik hiába mondom)

2012. dec. 22. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez 100%, hogy így van!

Azt nem tudom mi a szankció, gondolom pénzbírság, de nyilvánvalóan az adott rendőr jóindulatán is múlik a dolog.

2012. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. :( Köszi a választ!
2012. dec. 22. 23:19
 6/9 A kérdező kommentje:

Esetleg aki tudja, hogy mi a szankció ilyen esetben, kérem írja meg!

És amúgy úgy tuti nem lehet kijátszani a rendszert, hogy azt mondom nincs jogsim és csinálok 3000-ért anyakönyvi kivonattal? Mondjuk gondolom nem, mert az adatbázisban szerepel, hogy van... :S

2012. dec. 22. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg azt mondhatod, hogy elveszett a jogsi...
2012. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez egy jót ötlet! Köszi! Persze még azért ki kell számolni, hogy hogy jövök ki jobban pénzügyileg. Bár az elég valószínű, hogy egy új jogsi olcsóbb, mint egy kinti pénzbírság és esetleges ~kitoloncolás. :D Mondjuk jó lenne tudni, hogy tényleg mi történik ilyen esetben.
2012. dec. 23. 00:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta már voltam, és egyből születésit, lakcímet, régi személyit odaadva nem kérdezte az ügyintéző tőlem a jogsit. Pedig mintha az előttem levőtől kérdezte volna. De nem biztos.
2013. febr. 11. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!