Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik Európa...

Szerintetek melyik Európa legszebb városa?

Figyelt kérdés
Nekem Krakkó a szívem csücske..)

2012. dec. 28. 00:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem Prága tavasszal.
2012. dec. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 poet1 válasza:
81%
Budapest most és mindörökké!!
2012. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam természetesen Európa minden városában, így nem tudok válaszolni a kérdésedre, viszont a kedvencem - azok közül, ahol voltam - Párizs.
2012. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi tartasz szépnek egy városban:

Különlegessége és építészete miatt? Velence

Belvárosa miatt? Prága és Krakkó

Tisztasága miatt? Monaco

Nevezetességei miatt? Párizs, Róma

Zöld területei miatt? Barcelona, Genf


kinek mi tetszik egy városban...

2012. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tórshaven visszi a pálmát! :D
2012. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Roma szerintem nagyon hangulatos, de meg is Barcelona az orok kedvencem:)
2012. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is Prága... nagyon szép és hangulatos hely :))
2012. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Barcelona.
2012. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Barcelona nem szép várós!(elnézést kérek attól aki szereti)

Nekem soha nem tetszetek azók a nagy városok szerintem a

legszebb várós az a feröer szigeteki Tórshaven.

Nekem nagyon tetszik az.Szép kis szines házak.Szép kikőtő.

TÓRSHAVEN I LOVE YOU! :D

2012. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyönyörű város van Európában, és nem csak a fővárosok. Hogy melyik a legszebb, azt Neked kell kiválasztani. Sokszor nem az építészeti struktúra, vagy a műemlékek a döntőek, hanem a hangulat. Lehet szép azért mert pezsgő, de lehet azért is mert nyugodt. Azért, mert a városkép gondosan megtervezett, vagy azért mert spontán és organikus.

Ha városneveket vársz, szerintem Európában látni kell (sorrend nélkül): Firenze, Velence, Róma, Prága, Párizs, London, Berlin, Amsterdam, Isztambul. Ezek nagyvárosok, rengeteg látnivalóval, gazdag történelemmel. Van egy néhány személyes kedvencem, amelyek kisebbek, de a hangulatuk, vagy személye benyomás miatt nagyon szeretem őket. Ilyen pl. Krakkó is, és Barcelona is. Aki Barcelonát nem találta szépnek, annak javaslom, hogy egyszer utazzon ki tavasszal, üljön ki a Ramblákon egy étterembe este, nappal sétáljon a Güell parkban. Nekem Barcelona az emberi szellem kreativitásának szimbóluma. Ha már Spanyolország, akkor Salamanca, Sevilla, Granada vagy Madrid, mind-mind "látni kell" helyek. Szintén kihagyhatatlanok Olaszország történelmi városai. Egyik személyes kedvencem Pisa. Egy olyan város, ahol nincs sok látnivaló, de az ami van, az egyedülálló. Abban a toronyban nem az a lényeg, hogy ferde, hanem a tér (Piazza dei Miracoli), a márvány színe, az arányok, a tökéletesség. De említhetem Nápolyt, Sienna-t, Bari-t, Perugia-t, Szicilián Siracussa-t vagy Taorminát.

Szóval, nem tudok egyetlen várost megadni a kérdésedre, mert nagyon sokhoz kötődöm, ilyen vagy olyan módon :)

2012. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!