Kezdőoldal » Utazás » Európa » London vagy Berlin a szebb város?

London vagy Berlin a szebb város?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Kinek melyik, szerintem például London. Bár tény, hogy egyik várost sem a csodálatos panorámáik miatt szeretik.
2012. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
sztem berlinnel kevesebb rondabb fovaros keves letezi a foldon
2012. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Berlin a szebb, mert London lepusztult, ócska, mindenhol omladozó házak és patkányok vannak, meg tele van gettókkal, mint Amerika, Berlint meg állandóan újítják felfele, mindennap felhúznak valami új épületet, a régi panelházak már régen újra vannak burkolva olyanra, amire itthon mégcsak most kezd sor kerülni, jó a közbiztonság mindenhol zöld terület stb.
2012. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Berlint nem mondanám szépnek, de hogy szívesebben élnék ott, mint Londonban, az is fix. Egyszerűen az élet és az emberek normálisabbak.
2012. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem London az abszolút favorit! Sehol máshol nem éreztem olyan jól magam eddig, mint itt. Nekem a város felülmúlhatatlan.
2012. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Londonban csak futólag voltam, de Berlint utálom úgy, ahogy van. Nem annyira álomváros szerintem, nem is annyira tiszta, mint mondják. Nekem kifejezetten lehangoló, unalmas és szürke..

14/L

2012. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Berlin valóban szürke és unalmas. Igaz, hogy mindennap felhóznak új épületeket, a belvárosban is állandóan javítanak - de ettől nem lesz szebb.

Amikor egy városra azt mondjuk, hogy szép város, akkor nem azt értjük alatta, hogy mennyi új márványt építettek bele és mennyi az omldozó vakolatok száma...

Egy városnak charm-ja, bája kell legyen, attól lesz szép. Berlinnek nincs bája, egy igéző folyópartja sincs kecses hídakkal - csak az az undok Spree, a famentes két partján a szürke házak sorával. Az új épületek is szépen beleilleszkednek a többi szürke épület tömegébe. A közbiztonság is már legenda. A 3,5 milliós Berlin lakosságából több mint egy millió török és más közel-keleti. Ennek már jól látszanak a hatásai, éjjel 3-kori vad csatakiáltásokban, autós hosszantartó ki-vagyok-én rallyk-ban. Nem hétvégén, hanem munkanapokon. Rendőrség nincs, nehogy a rasszista bélyeget ráüssék, inkább nem avatkoznak be.

2012. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

London belvárosa (de csak az) klasszikus értelemben véve szebb. Berlin valóban kicsit össze-vissza, de ez a történelméből kiindulva nem is meglepő. Nem olyan, mint a steril és unalmas München. Sokkal élhetőbb Londonnál és még az elvileg rossz hírű környékek, mint Kreuzberg vagy Neukölln is ezerszer élhetőbbek a londoni tanácsi lakótelepeknél vagy a lepusztult sorházaknál.

Ezek a részek olyanok ma, mint pl a hetedik kerület belső része: tele van hipsterekkel, kávézókkal és kocsmákkal, művészekkel.

2013. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
London! Egyszerre modern és tradicionális, sztem nagyon jó hely! Az emberek stílusosak, jófejek, a város tele van jobbnál-jobb pub-okkal meg klubokkal, ahol mindig fellép vmi tök jó indierock banda! Imádom!
2013. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Berlin európa buli fővárosa, London meg az európai turisták fővárosa.
2013. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!