Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapestről Brüsszelbe vonattal?

Budapestről Brüsszelbe vonattal?

Figyelt kérdés
kb 2 hónap múlva utaznánk brüsszelbe , de mive pánikbeteg vagyok nem szállok fel repülőre szóval vonattal kéne megldani.pontos információt szeretnék kérni hogy hol kell átszállni másik vonatra állomásnevekkel és ha nem ugyanaz az állomás ahol leszállok az adott vonatról akor hogy hogyan jutok el a másikhoz.és még egy fontos 2 fejenként 3kg-os kiskutya is jön velem.azt hogy kell intézni. árat tudnátok mondani kbre vagy legalább maximum-minimumot?

2012. dec. 31. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul akkor a seat61.com című oldalon remek infók vannak a vonatközlekedés megszervezéséről, egyébként a bahn.de oldalon, a német vasútak keresőjén nagyon jól meg lehet szervezni ilyen utakat.


Nem tudom mikor fogsz utazni és a nappali vagy az éjszakai utazást preferálod-e, de a bahn.de keresőben megnéztem egy Budapest-Brüsszel utat egy általános munkanapra (január 7) és máris találtam egy 14 órát igénybe vevő 2 átszállásos utat:


Budapest Keleti 7:10 - Linz Hbf 11:51


Linz Hbf 12:18 - Frankfurt(Main)Hbf 17:36


Frankfurt(Main)Hbf 18:29 - Bruxelles-Midi 21:35


Ez például egy egész jó lehetőség, de a keresőben más időpontokat és átszállásokat is találhatsz, vagy ha az éjszakai vonatozást preferálod minden bizonnyal olyan lehetőség is van, hogy az út egy részét éjjel teszed meg, akár hálókocsiban.

2012. dec. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és mivel van két hónapod, ezért jó esélyed van olcsó vonatjegyeket kifogni (Nyugat-Európában a vonatjegy árak hasonlóan alakulnak, mint a repjegy árak. Ha előre foglalsz, sokszor vannak nagyon olcsó jegyek)
2012. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Online jegyfoglaláshoz az a módszer szokott bejönni, hogy a bahn.de-vel megszervezel egy útvonaltervet, aztán a közbeeső országok nemzeti vasúttársaságainak oldalaival lefoglalod átszállásonként a jegyet.


Az én példámban pl. az első vonatra jó lesz a MÁV-START oldal, a másodikra az ÖBB, a harmadikra meg a DB.

2012. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen.és azt nemtudod a kutyusokkal mivan?
2013. jan. 1. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
A kutyaszállítás általában teljesen vonatfüggő, de általánosságban az a megszokott, hogy az ülőkocsis, másodosztályú vonatokon majdnem mindenhol lehet kutyát szállítani.
2013. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!