Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élők, valóban van...

Angliában élők, valóban van olyan, hogy becsengetnek hozzátok ruhát gyűjteni, amit aztán itt Magyarországon a használtruha boltokban mi meg megvehetünk?

Figyelt kérdés
És miért adjátok oda, miért nem adjátok el, cserélitek el?

2013. jan. 10. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos van, hozzám speciel még nem csöngetett be senki.
2013. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyűjtőzsákokat szoktak beodbni, amiket később összegyűjtenek, ha kihelyezed az ajtó elé.


Viszont ez nem úgy működik, ahogy képzeled.

Az elv, hogy ezeket a zsákokat mindenféle alapítványok helyezik el, illetve hozzájuk lehet eljuttani a használt, megunt ruhákat, tárgyakat. Ők ezeket összegyűjtik és saját bolthálózatukon keresztül értékesítik, vagy bálákban árulják olyanoknak, amint pl a Háde is. Ők megveszik és itthon árulják.


Tehát az ingyen leadott ruhából származó bevétel jótékony célra megy, mert azok, akik itthon árulják is pénzt adnak érte. Olyan nem nagyon van, hogy ingyen kapott ruhákat árulnak itthon pénzért. Az ilyen "kéregetésnek" amúgy is komoly szabályai vannak kint. Az angolok többsége is elvből bizonyos célra adakozik. Én is csak és kizárólag charity (alapítványi használtruha/árucikk bolt) shoppokban adom le a holmikat.


És hogy miért nem cserélem el? Egyrész kivel cserélnék? Másrészt meg tudom, hogy ezzel segítek és ez jól esik. Nekem már nincs rá szükségem, de másnak még igen. Az is jól jár, aki olcsóbban megveszi és az alapítvány is, aki ebből bevételt csinál és jótékony célra fordítja.

2013. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!