Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol találom a busz transzfert...

Tibi1234 kérdése:

Hol találom a busz transzfert CGD reptéren, ami átvisz ORLY reptérre?

Figyelt kérdés

Air France-el utazom márciusban.

Budapestről CDG-re érkezem és ORLY-ról indul tovább a gépem. Mivel Air France járat mindkettő, ingyenes busz transferre jogosulok. Eléggé ki lesz számolva az időm, ezért szeretnék tájékozódni hogy merre keressem a transfer buszt, vagy van-e valami száma amiről megismerem.

Soha nem voltam mép párizsban és nem szeretnék sokáig keresgélni.


2013. jan. 14. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idod van az atszallasra, es nem is akarlak megremiszteni, de a 2 repter Parizs 2 legmesszebb levo pontjan van, es kb 40-45 kilometer van koztuk.


minimum 5-6 ora remelem van a 2 gep kozott, mert masesetben eleg valoszinu, hogy lekesed a csatlakozasodat. (mondjuk nem feltetlen baj, mert atfoglalnak, csak ha meg onnan is mesz tovabb akkor vegkepp borul minden)


Tudom, hogy ez nem valasz a kerdesre, de egy kicsit elrettento a helyzet.

2013. jan. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na azért ne szálljunk ennyire el. Négy óra is elég, sőt. Például [link] itt egy 8:15-ös landolás, déli indulás mellett "and arrived with plenty of time to spare at Orly". Az a plenty azért gyanús -- én megcsináltam 3:05 alatt de azt NAGYON nem ajánlom gyakorlatlan utazónak.
2013. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, [link] ha ezt megnézed, másfél óra vonattal (buszt nehezebb jósolni, forgalomfüggő). Legalább fél óra kijutni a reptérről, várni is kell a járműre, aztán minimum egy, de inkább másfél kell Orly-n. Így jön ki a 3.5-4 óra amire szükséged van.
2013. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha Air France járat mindkettő és egyben vetted a jegyeket, akkor az Air France nyilván úgy adta el a jegyeit, hogy ez megvalósítható. Ha mégsem, akkor az az Air France hibája. Szerintem ha van ilyen ingyenes Air France traszfer busz, akkor abban talán már a gépen is tudnak segíteni az utaskísérők, hogy ez hogy működik, hol találod majd.


Persze ha külön-külön vetted a jegyeket, akkor tényleg gond lehet, mert akkor a te felelősséged elérni a másik járatot időben.

2013. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

egyben árulta az air france a jegyet, tehát elvileg megvalósítható szerintük. adtak hozzá ingyen buszjegyet is.

innentől kezdve ők garantálják az átjutást a busszal ugye?

egyébként 12:30 kor érkezek cdg-re és 16:10 kor indul a másik gép orlyról. csakhát nem ártana ott lennem 15:10-re ugye.

ha 12:30kor megérkezem, és 13:30-as buszra sikerül felszállni, akkor 15:00 körül ott kéne hogy legyek szerintem, ami ok is lenne. csakhát életemben nem voltam párizsban, ezért tettem fel azt a kérdést hogy hogyan találom meg a buszt. remélem ki lesz táblázva rendesen.

köszi a válaszokat.

2013. jan. 14. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:

ha 15:00 ra oda is ersz a repterre az akkor sem azt jelenti, hogy a check in pultnal vagy. Akkora az a repter mint fel Budapest. Rengeteg ido elmegy mire megtalalod a megfelelo helyet, aztan biztonsagi ellenorzes ujra, ami nem 2 perc.

En 99% eselyt latok ra, hogy nem ered el a gepedet.


De mondom, hogy nem gáz, mert átfoglalják a következő gépre ingyen.

2013. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"En 99% eselyt latok ra, hogy nem ered el a gepedet. "


Azért ha ez így lenne akkor nyilván nem árulná a jegyet így az Air France. Hacsak valami hiba nem történt a foglalás során.

2013. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt a levelet kaptam az Air France magyar képviselettől.

természetesen ez egy válasz tőlük arra hogy lesz-e elég időm átmenni.


Tisztelt Uram,


Valoban jogosult az AirFrance busz ingyenes hasznalatara.

Mar itt a budapesti repuloteren elkerheti az AirFrance Klm pultnal - vagy Parizsban a transzfer pultnal.

A poggyaszokat Parizsban ki kell venni - azzal egyutt kell a busszal atmenni Orlyra (illetve visszafele CDG-re)

es ott ujra be kell jelentkezni, a poggyaszt feladni.

Az ut kb 70-80 percet vesz igenybe.

Minimum 3 oras csatlakozasi ido szukseges figyelembe veve, hogy a borondoket ki kell venni, es Orlyn ujra beadni.


Jo utat kivanunk


udvozlettel

AirFrance Klm

Budapest

Kurtos Ildiko

2013. jan. 15. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!