Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jó helyek Olaszországban?

Jó helyek Olaszországban?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk, ebben az évben szakítunk a hagyományokkal, és Olaszországba mennénk nyaralni. De eddig csak egyszer voltunk ott, akkor is egy napra, szóval nem tudjuk, hova mennénk. Nem szeretnénk, ha kifognánk valami rossz helyet. Szóval nektek milyen tapasztalataitok vannak, melyek a legjobb (lehetőleg nem megfizethetetlen árú) tenger közelben lévő városok? Úgy hallottam, Rimini nagyon jó hely. Ha valaki volt ott, leírná róla a véleményét? Köszönöm előre is!
2013. febr. 23. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Olaszország azért jó hely, mert mindenki megtalálhatja ott a számítását. Az is aki a tömegnyomort szereti (Annak Rimini-Riccione) ideális hely, ahol a strandon úgy fekszenek az emberek mint a heringek és vezényszóra fordul mindenki a strandon egyszerre, ahol hajnalig tartó hangoskodás van. Tipikus tömegturizmus mely. Hosszú, 60km-es folyamatos homokos strand (max egy-két kikötő közben),

[link]

Közelben, ha az idő nem alkalmas strandolásra van egy két látnivaló, amit érdemes megnézni: Ravenna, San Marino, Urbino.

Igazából rossz helyet nem találtam Olaszországban, bármelyik tartományban is voltam. Riminihez hasonló tömegturizmus helyek: Észak-Adria:

Caorle:

[link]

[link]

Bibione,Jesolo,Lignano,Grado

..vagy a nyugati oldalon Viareggio és környéke

[link]


Aki pedig a nyugisabb kevésbé zajosabb helyeket szereti az ilyeneket is találhat:

[link]

[link]

[link]

vagy mint a Tripadvisor szerint Európa No1. tengerpartja:

[link]

2013. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régen Caorle-ben voltam, ott jó strandolni.

Tavaly meg megnéztük a Cinque Terre-t, nagyon szép kis falvak. Nekem főleg Manarola tetszett közülük.

2013. febr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nagyon sok helyen voltam Olaszországon belül, többek között Riminiben is. Nagyon-nagyon tetszett, hangulatos, inkább pezsgő város. A strandja homokos. Szép hely, bár nekem jobban tetszett a Toszkán rész.

Leírhatatlan. Mi legtöbbször ide megyünk nyaralni. 1 hetet töltünk tengerparton (pl. Livorno), ez egy kicsit bulizósabban telik, és utána még 1 hétre Toszkána belső részére. Nagyon ajánlom Firenzét és a közelében lévő kicsi városokat (pl.Volterra, Siena, Lucca, Montepulciano, San Gimignano...). Romantikázni és pihenni egyszerűen tökéletes!

Remélem, segítettem egy picit! :)

2013. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Márciuska ***** válasza:
100%
Mi Nápoly környékén voltunk, Pimontéban, a Hotel San Angelóban, és csodálatos volt a vendéglátás. Igaz, nem a tengerparton van, hanem a nápolyi öböl fölött a hegyen. Innen könnyen elérhető Sorrento, Amalfi, Ravello, Pompeji, Capri szigete. Capri valami csoda! Annyira hangulatos, hogy szereintem muszáj látni. Sorrentóból indulnak oda hajójáratok. És a ravellói villakertek szintén varázslatosak.
2013. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ibanezb ***** válasza:
68%

Az első válaszolónak igazat adok, a Rimini vonal szerintem is szörnyű... egy méterre körülötted már mások hevernek, és az egyik család csehül, a másik olaszul, a harmadik franciául, a negyedik németül ordibál valamelyik csemetéjével... (mert az egyik biztosan mindig ordibál, vagy homokot szór a te plédedre)... ennek ellenére nem is értem, hogy sokan mindig ajánlják, azok lehet, többcsillagos hotelekben laknak és a hotel medencéjénél süttetik a hasukat :-))) A tenger sem olyan tiszta az ilyen helyeken, hiába írogatják ki, hogy így a kék zászló meg úgy, ha egyszerűen koszos (mint a Bibione-Jesolo vonal)... a Bibione-s rész akkor már viszonylag közelebb van, és több a magyar... Ha tiszta tengerpartra vágytok, akkor mindenképp irány a déli rész, vagy maradjatok Horvátországnál, vagy Szlovéniánál (ott még olcsóbban is megússzátok)... Rimintől délre vagy a túloldalon, Piombino-tól kezdve szép a tenger (és homokos)... északon vannak jó partok, tiszta vízzel, de kavicsos-sziklás... Livornótól délre indul igazán a homokos rész, de Livornonál koszos (nagy kikötő, stb.), aztán délebbre ott van Rosignano, a "híres" fehér partjával, ami azért fehér, mert ott van egy gyár (most nem emlékszem, de talán szappant gyárt, vagy valami vegyi dolgot) és az onnan kijövő anyag fehérre színezte a partot... szóval inkább ne :-))) Piombino-nál viszont van egy olyan természetvédelmi terület, ahová be lehet lépni, hosszú földút vezet be, a végén egy gyönyörű kis öböllel, kiépített strand (tehát van büfé, wc, minden), parkolás ingyenes, tiszta víz, minden, visszafelé pedig a főút mentén a kempingek (be is lehet akár biciklizni vagy gyalogolni a partig), pizzeriák, minden :-)) Megvan a neve: Baratti!


Ha esetleg északon maradnátok és nagyon nyomor lenne a dolog, akkor a Caorle-i vonalon ajánlom a Baia-Blu nevezetű strandot, viszonylag új, szerintem még mindig nem olyan túlzsúfolt, mint a többi. Vagy Rosolina Mare felé Isola Verde nevezetű helyet (be kell autózni egy egysávos mellékúton), ezt nem ismeri sok turista, ott szállást is lehet találni (de mivel kicsi a hely, be kell menni bulizni a közeli Chioggia-ba)... vagy lejjebb a Lago di Comacchio utáni rész, Lido di Nazione és társai... közvetlen tengerparti apartmanok is vannak, ahonnan lépsz hármat és a vízben vagy :-)))

2013. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt a Rosolina Mare környékét én is nézegettem... egy dologtól tartok. Marha nagy terület a Pó deltavidéke és mivel édesvíz, plusz az egész környék lagúnás-mocsaras, tartok tőle hogy tele lehet szúnyogokkal. (én kicsit északabbra voltam Velence környékén, szintén egy hasonlóan lagúnás környezetben, de azokat a napokat agyoncsapta a szúnyogsereg. (ennek már lassan 15 éve... azóta persze lehet hogy sokkal több helyen folyik a szervezett szúnyogírtás, hiszen Caorle környéke is hasonló ingoványos terület, de ott hetente kétszer irtás van. Maga a város negatív is szúnyog ügyben, de a környező lagunák esetében nem vagyok annyira biztos.
2013. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rosignano-ra pedig ezt találtam:

"A vidék egyik leghíresebb strandja a vadai fehérhomokos part – Spiagge Bianche – , ahová legalább egyszer érdemes ellátogatni. (Bővebben: A part mentén menüpontban) A fehér színnek persze igen prózai oka van: a kb. 1 km távolságra lévő vegyi gyár bikarbonátja, mely a hosszú évek alatt teljesen kifehérítette a partot, lévén, hogy a tengerben végzi az egyszerű nevén: szóda. Ennek ellenére Vada is viseli a Kék zászlót, és hatalmas tömegek hiszik el, hogy egészségükre ártalmatlan a Solvay gyár „maradéka”, ezt mindenkinek az ismereteire bízom. Ha pedig otthon szeretnénk bemesélni valakinek, hogy a karibi partokon nyaraltunk, a fotókat feltétlenül a gyárnak háttal állva kattintsuk el."

2013. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

..én még hozzátenném, a tengert se fotózzuk messziről :)

[link]

2013. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Róma sem megfizethetetlen, ha ügyesek vagytok. Mi igazán nem vagyunk túl jó eleresztve, de kilenc napig vígan voltunk. Casal Paloccoban szálltunk meg, félúton a tenger és a város között.
2013. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bibione és Caorle az igaz, hogy zsufolt, de nem piszkos, aki azt írta az nem tudja mi a kulonbség a homokos és kavicsos víz kozzot. reggel a Bibione is ugyanolyan tiszta mint bármelyik más tenger
2013. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!