Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba mennénk nyaraln...

Horvátországba mennénk nyaralni. Milyen papírok kellenek 2 éves gyereknek? Gondolom, jó, ha van uniós TAJ kártyája. Mennyi ételt és italt lehet kivinni? Lakókocsiba mennénk, lehet, ismerős, tehát a szállás árát tudjuk. Milyen költségek vannak még?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Horvátország nem uniós.
2013. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, valamilyen szinten az. :( Akkor útlevél kell mindenkinek? :(
2013. márc. 8. 23:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Útlevél nem kell, csak nem uniós.
2013. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Személyi igazolvány kell, de uniós egészségbiztosítási kártyával semmire sem mentek ott, külön utasbiztosítást érdemes kötni.


Bár lehet, hogy mire nyaralni mentek már EU tag lesz Horvátország is....mintha júniusban csatlakoznának.

2013. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fényképes igazolvány kell, azaz útlevél!!! Én is voltam a lányommal. Útlevél nélkül át sem engednek a határon! A határellenőrzés rendkívül szigorú, jogosítványt, zöldkártyát, forgalmit, kérnek. Ha nem a tiéd az autó kérik a papírt, hogy kölcsön kaptad a kocsit(Autoclubnál lehet vásárolni formanyomtatványt). Ha van kutyád kérik az útlevelét, benéznek a csomagtartóba, kereskedelmi mennyiségű étel nem lehet bent. Szállás attól függ hogy hová és mikor mész, előszezon olcsó, a nyár a magyar fizetésekhez képest drága. Nekünk tavaly 4 éj Krk szigetre, kocsival, múzeummal és kirándulásokkal együtt oda-vissza úttal együtt volt 120 ezer ft. Google-ban rengeteg olcsó szállás van. EU egészségügyi kártyát érdemes kiváltani, engem Ausztriában nem láttak el nélküle pedig volt utasbiztosításom is. Horvátországban még nem voltam kórházban szerencsére, de kell tengeri cipő a kétévesnek is, rengeteg a tengeri sün, szinte mindenhol!!!
2013. márc. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Fényképes igazolvány kell, azaz útlevél!!!"


A személyi igazolvány szerinted nem fényképes?

Horvátországba biztosan elég a személyi igazolvány, nem kell útlevél.

2013. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 9. 10:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Júliustól belép az EU-ba Horvátország is
2013. márc. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.
2013. márc. 10. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!