Kezdőoldal » Utazás » Európa » Birminghamben vannak olyan...

Wagnerandy kérdése:

Birminghamben vannak olyan magyarok akik szobak kiadasaval foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Majus elejen Birminghambe megyunk, 4en (ket par), es lehetoleg egy hazban keresnenk, ket szobat :) Elsosorban magyaroktol szeretnenk szobat kivenni igy kezdetben.. Londoni magyarokkal mar felvettem a kapcsolatot ezugyben, de vegul a celallomas valtozasa miatt Birminghamben kerestem tovabb, sikertelenul... Aki tud segiteni, kerem szoljon.

2013. márc. 16. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy kedves ismerősöm él ott de nem foglalkozik szoba kiadással mivel ő is szobát bérel. Én más városban élek , igaz én lakást bérelek: Én úgy tapasztalom hogy a legtöbb magyar szobát bérel inkább..

Mért nem béreltek ti is szobát?? Vannak lakások ahol több szobát is kiadnak, így akár mind a 4-en mehettek oda.

2013. márc. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szobat szeretnenk berelni :) Double vagy single szobat :) Semmi keppen sem lakast. Csak elso korben szerettunk volna magyar nyelven kommunikalni a berlesnel, konnyebbnek erezzuk ugy az indulast...
2013. márc. 16. 13:55
 3/11 anonim válasza:

Bocs az Off-ért, de biztosan Birmingham-be akartok menni? Volt egy ismerősöm kint találkoztam vele angliában, sokat mesélt a Birmingham-i életről, körülményekről, hozzá teszem, hogy már lassan 5 éve kint van.

Állítása szerint már csak azért se menne vissza B-be, mert rettentő sok a pakisztáni, akik rosszabbak mint az itthon kéregető, lopkodó ""romá-k""!!!

Tanácsát megfogadva én is inkább valami kevésbé forgalmas, veszélyes környéken leltem nyugalomra: Wales , Pembrokeshire.

Bár a munkát itt nem dobálják utánad, a közeli nagyobb városokban mégis lehet találni, persze nyelvtudásnak megfelelően. :)

De minden esetre sok sikert kívánok nektek!

2013. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, hogy leirtad mindezt. Hasonlo infokat kaptam a napokban, es vegul London mellett dontottunk. Ebben a ket varosban vannak ismerosok, akik segitenek majd tajekozodni, es vegul a tobb lehetoseg miatt a fovaros mellett dontottunk.. Remeljuk sikerul egy kis kezdotokehez jutni es letelepedni egy nyugisabb (videki) varosban... Kezdetnek talan bevalik tehat London..
2013. márc. 18. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Azért Londonnal is vigyázzatok. Ott is rengeteg feka, és paki él..Angol már alig. Inkább csak dolgozni járnak be.

Nem árt azt is tudni hogy London Anglia legdrágább városa. Londonban kétszeres árért fogtok szobát bérelni. Én amikor Londonban éltem csak a szobáért fizettünk havi szinten annyit mint most 3 szobás lakásért.

Londonban nem árt az óvatosság. Ettől függetlenül sok sikert nektek..

2013. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megprobaljuk a legjobbat kihozni Londonbol...meg persze magunkbol is. Nem adjuk fel :) Esetleg meg annyit kerdeznek, mivel mar van tapasztalat, hogy mennyi penzzel induljunk meg kb, ha ugymond biztonsagban akarunk lenni?
2013. márc. 19. 18:54
 7/11 anonim ***** válasza:

tegnap 19:49 vagyok.

Ha engem kérdezel akkor én azt tanácsolom hogy 1 ember legalább 1500-2000 fonttal induljon útnak. Ma már nem osztogatják olyan hamar a munkákat. 2000 fontból 2-3 hónapig el lehet lenni és lehet nyugodtan munkát keresni.

2013. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Uhh, eddig mindekitol ezret hallottunk... annyit is keszitettunk :S
2013. márc. 20. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:

1000 font?? Nos számoljatok egy kicsit.

Londonban általában heti 80-90 fonttért tudsz szobát bérelni. Ennyiért már normális helyen, elfogadható szobát kapsz. Ez egy kis szoba. Ha dupla szobát akartok ahol ketten is elvagytok akkor az heti 100-120 font lesz.

Számoljunk dupla szobával és a legolcsóbbal. Kezdésnek kell 2-3 hét deposit és 1 hét szobabérélési díj. Ha csak 2 hetet is kérnek akkor is kapásból 300 fontot ki kell az első nap fizetni. Utána minden héten 100 fontot. Ha hónap elején mentek akkor 300 font kezdés és marad 3 hét még a hónapból így az is 300 font. Ez már 600 font. Venned kell 10 font Sim kártyát. Ha kell akkor tömegközlekedési jegyet vagy bérletet. Ez a másik ami Londonban elég drága. Nem igazán tudom a metro és egyéb járatok árait, nálunk vidéken a busz jegy 1 zónában csak 1 utazásra 1.80 GBP. Ha 1 naposat veszek akkor 3.90 GBP. Ha kint vagytok akkor minden nap mennetek kell munkát keresni. Igaz lehet gyalog is járni így olcsóbb. ott van a kaja is. Nem tudom hogy fogsz -e főzni vagy csak kész ételeket veszel. De ha nem vagy válogatós kaja téren, és nem igazán eszel sokat akkor napi 5 fontból kijön a kaja. (ebbe nincs benne a cigi és az innivaló) Ha 1 főre napi 5 fontot számolsz akkor az heti 30-40 font. Az havi 160 font.Már 760 fontnál vagyok, de tegyük hozzá az egyéb költségekre 100 fontot (jegyek stb) az már 860 font. 1000 fontból nagyjából 1 hónapot tudtok maradni.

Végül is ha ketten vagytok 1 szobában akkor dupla pénzzel kell számolni a kajával és egyéb költségekkel. Kettőtöknek sem árt 2000-3000 font ha legalább 2 hónapot akartok hogy tudjatok munkát keresni.


Ha szerencsétek van kaptok pár héten belül állást. Ha nincs szerencsétek akkor 1-2 hónapig is rohangálni fogtok munkáért. Ezért érdemes úgy neki vágni hogy több hónapot tudjatok maradni. Ha kaptok előbb az csak jó.. Marad pénzetek.. De 1000 font nagyon szűkösen elég..

2013. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem hogy nem Londonban elég lenne, mert olcsóbb a szállás, a kaja, és ott nem kell tömegközlekedés. SZinte gyalog el tudsz menni mindenhová..
2013. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!