Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bulgáriába megyünk nyaralni,...

Bulgáriába megyünk nyaralni, Burgaszban landol a repülő. Mennyi idő alatt érünk Neszebárba a szállodánkba? Transzfert kértünk.

Figyelt kérdés
Esetleg bárkinek bármi tapasztalat Bulgáriáról?
2008. jún. 10. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég sok tapasztalatom van :)

Neszebar Burgasztól kb. fél óra lesz.

Talán kicsit szerencsésebb választás lett volna egy naposparti szálloda, mert ott azért kicsit nagyobb az élet, mint Neszebarban, de majd elbuszoztok vagy elsétáltok (kb. 3-4 km a napospart) Viszont Neszebar pedig igen szép - ha a történelmi részen vagytok.


Bulgáriában a "balkán feelinget" kell kipróbnálni. Én pl. ezért soha nem voltam hajlandó utazási irodával utazni. Mindig kb. fele annyiból jöttem ki. Igaz buszozni kellett a hazánkból 1980-ban leselejtezett, de náluk újra forgalombahelyezett Ikaruszokon. De így a Burgasz reptér - Neszebár kb. 5-600 Ft-ból volt meg, míg a transzfer kb. 3-4e Ft.


Amúgy érdemes bemenni Burgaszba, megnézni a kikötőt, a templomokat, a burgaszi operát is. Persze a tengerparton is érdemes "hűsölni", meg meglátogatni a napospart éjszakai forgatagát. Enni egy kis helyi palacsintát meg taratov levest, de a tengeri herkentyűik is finomak.


Nem tudom, hogy milyen étkezést igényeltetek (reggeli, félpanzió, teljes panzió, önellátó?), mert azért ettől is függ sokminden.

2008. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Önellátást kértünk. Éppen azért mentünk Neszebárba, mert csendesebb, és így tudunk aludni, meg hallottam, szép kis óvárosa van. Miket javasolnál még?


Köszi szépen a részletes választ!

2008. jún. 11. 07:51
 3/7 anonim ***** válasza:

A szállodában (!) és nem itthon az utazási irodában az önellátást változtassátok át félpanzióra. Annyi pénzért, amennyit ott a szállodában elkérnek a félpanzióért (kb. 10-15 leva, 2e Ft) annyi pénzért nem fogtok tudni megkajálni kinn, arról nem is beszélve, hogyha egy színvonalasabb szálloda és svédasztal van, akkor annyit eszel amennyit szeretnél. Pl. amelyik szállodába mi járunk ott a svédasztal mellett korlátlanul lehet sütit, fagyit, gyümölcsöket stb. is fogyasztani, és a két étkezésből megvagy egész nap. A reggeli után elmész strandolni, várost nézni, estére pedig már úgyis visszamész, megvacsorázol, azt jöhet az éjszakai műszak. Így nagyon minimálisat kell arra fordítani, hogy napközben egyél. És minden helyi specialitást végigkóstolhatsz a szállodában.

Megkérdezhetem, hogy melyik szállodában lesztek?


Menjetek el (busszal) Várnába, ott van pl. a Delfinárium és rengetek szép történelmi hely. Egy nap ilyen "sétálós" program is jól jön. Várna busszal kb. 1000 Ft-ból megvan.

Ha unjátok a tengert, akkor javaslom az aquaparkot is, igaz az kb. 35 EUR, de kellemes, sok csúszda, sodrófolyó, hullámmedence... Ne a neszebáriba, hanem abba, amelyik a napospart végén van! (Mert van egy Neszebárnál, de az nagyon kicsi.)


Az óvárost mindenképp nézzétek meg Neszebárban, sétáljatok a tengerparton is egy jó nagyot.

2008. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Sandor Aparthotelbe megyünk (**), tudsz róla valamit? Az irodában azt mondták, hogy csak nem túl nagy igényű turistáknak ajánlják, de sajnos nem volt többre pénzünk. Köszi a programajánlatokat, felírom a noteszembe, amiket mondtál!
2008. jún. 11. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:

A két csillagos ellátási színvonal az valóban "nem igényes" turistáknak készült. Én naposparton vagyok ismert, így nem igazán tudom, hogy milyen lehet a szállás. De tulajdonképpen teljesen mindegy, hiszen ott úgyis csak aludni fogtok :)


Azt meg szabad kérdezni, hogy így mennyiből jött ki a nyaralás?

2008. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Repülővel és előfoglalással 70e. Sok? Kevés?
2008. jún. 11. 17:07
 7/7 anonim válasza:

[link]


hátha találsz valami hasznosat

2008. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!