Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba a Luton reptérről,...

Dorin_P kérdése:

Londonba a Luton reptérről, hogyan jutok el az O2 arénába?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedéssel és jó lenne ha valaki le tudná írni, hogy kb. mennyibe kerülne oda az út..

2013. márc. 26. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
metróval
2013. márc. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A verzió: ha vonattal mész, akkor: váltasz vonatjegyet a reptéren (vagy a repülőn, ha Wizzairrel utazol). First Capital Connect pultjánál. A jegyet kérd a London Bridge megállóig. Ezzel a jeggyel ingyen felszállhatsz a buszra, ami elvisz téged egészen a Luton Airport Parkway vasútállomásig. Itt szállj fel például a Brighton felé tartó vonatra. Az biztosan jó lesz neked. Ha beértél a London Bridge megállóba, akkor ott vegyél valamit, amivel tudsz utazni: Travelcard, Oyster, stb. (személy szerint TC-t javaslok, megfelelő zónaszámmal) Ha ez meg van, akkor a szürke metróra szállj fel (Jubilee Line), és ezzel menj egészen North Greenwichig. Innen csak pár perc séta és eltéveszteni sem tudod.



B verzió: busszal jössz be Lutonból Londonba. Erre vagy megveszed előre a jegyet neten, vagy a helyszínen is tudsz váltani. Utóbbi nyilván valamivel drágább. Easybust szoktak igénybe venni főleg. Ez a megoldás lassabb, mint a vonat, de olcsóbb. Ha Easyvel mész, akkor a Baker Streeten érdemes leszállni, ott meg venni szintén Travelcardot vagy Oystert a metrózáshoz. Fontos, hogy a Baker Streeten a szürke vonalra szállj fel, amit Jubilee-nek hívnak. Ezzel menj el egészen North Greenwichig. Leszállás és pici séta.


Kérdezted az árakat: vonattal, ha nem retúr jegyet váltasz, akkor:


a vonat kerülni fog körülbelül 12-13 fontba,

a Travelcard ára zónától függően változik. Maximum olyan 22 font körül lesz, ha a legdrágábbal számolok. (nem tudom, milyen zónákig merészkedsz majd amúgy)


Ha busszal mész, akkor a busz kerülhet fele annyiba is, mint a vonat, de erről tájékozódj inkább itt: [link]

2013. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de az aréna az hányas zónában van ?
2013. márc. 27. 17:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosan a 2-es és 3-as zóna határán, de szerintem már inkább átlóg a 3-asra. Nem merem kijelenteni egyiket sem teljes bizonyossággal. Talán elég a 2-es is, várj valakit, akit járt arra és pontosan meg tudja neked mondani. Én csak ennyit tudtam segíteni.
2013. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!