Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban milyen áron lehet...

Londonban milyen áron lehet egy kisebb lakást bérelni?

Figyelt kérdés
Párommal mennénk ki és ketten bérelnénk egy kisebb lakást. Milyenek az átlagos árak? Mondjuk közel a belvároshoz. Csak, hogy tudjak mihez viszonyítani. Mennyire jönne kb. egy havi költség rezsivel együtt?

2013. ápr. 6. 23:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Közel a belvároshoz 1000 font+rezsi+council tax-től indulnak az árak! Mellesleg angliai, legalább 6 havi munkaviszony nélkül nem fogtok tudni lakást bérelni, csak akkor ha óriási kauciót fizettek.(6-7 hónapot is elkérnek előre, ha nincs angliai "előéletetek").


Egyébként egy pici studió lakás, ami sokszor nem elég 2 embernek, az olyan 650-700 fonttól indulnak. A belvároshoz közelebb még több.


1 szobás lakás olyan 950-1000 körül kapni, belváros felé szintén nő az ár.


2 szobás pedig ritkán van 1100-1200 alatt.


Minden lakáshoz hozzá kell számolni a rezsit, és a council tax-ot. (A rezsi nagy átlagban 60-110 font/hó), a council tax pedig lakástól és lakóhelytől függően 70-200 font havonta. Aztán ott a TV license, ami évente 145,50 font. Ha van a lakásban TV adás vételére alkalmas készülék, már fizetni kell.

2013. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezért bérel a nagy többség csak szobákat. Mi egy szép nagy szobáért fizetünk 600-at havonta, 3-as zónában de ugyanez a belvárosban 750-800 körül lenne.

Annyit még hogy itt az ingatlanok más fogalmat takarnak mint otthon. Sok helyen nincs dupla üveges ablak, szigetelés nulla, rengeteg penészedő fal és sok lakásban feltöltős (mint pl a mobil) a gáz és a villany, azaz ha lefogy akkor vagy újratöltöd vagy nincs.

Keltem már havi 560 fontért arra hogy simán látom a leheletem olyan hideg van, az ágy mögött meg olyan centis penész hogy búvárruhában mersz csak hozzányúlni.

2013. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi az tulajdonképpen, hogy stúdiólakás? Tényleg nem baj ha kicsi. Én tulajdonképpen azt nem akarom, hogy idegenekkel legyünk, tehát közös fürdőszoba meg ilyenek, ettől kicsit ódzkodom.
2013. ápr. 7. 18:09
 4/14 anonim ***** válasza:

"Mi az tulajdonképpen, hogy stúdiólakás? Tényleg nem baj ha kicsi. Én tulajdonképpen azt nem akarom, hogy idegenekkel legyünk, tehát közös fürdőszoba meg ilyenek, ettől kicsit ódzkodom."


A studió lakás az az otthoni garzonnak felel meg nagyjából, annyi különbséggel, hogy minden helyiség, a WC/fürdőn kívül egyben van, azaz, pl az ágyaddal szemben van a mosogató és a konyha. általában ezek a studió lakások 25-40 m2 körüli méretűek.


Kezdetben nem fogod megúszni a közösködést, mert munkaviszony nélkül nem kapsz lakást, csak nagyon magas kaucióval mint régen. A szobabérléstől nem kell ódzkodni, bőven lehet találni olyan lakásokat amelyben csak 3-4 ember lakik. Nem mindig a 8-12 emberrel megosztott lakásokból kell kiindulni. Én az első studió lakásomat a Hendon Central metróállomástól pár méterre találtam mindennel együtt 775 font volt, de az csak 1 embernek elég. Ha ketten lennénk, szűkösen lennénk.

2013. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"munkaviszony nélkül nem kapsz lakást, csak nagyon magas kaucióval mint régen. "


Ez akkor a stúdiólakásra is vonatkozik?

2013. ápr. 7. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ez akkor a stúdiólakásra is vonatkozik?"


Igen, lakás vagy ház bérléséhez kell legalább 6 havi angliai munkaviszony, előző helyekről ahol laktál, referencia.


A kiérkezők 99.9%-a szobát bérel, mivel nem kap mást! Vagy ha ki tudsz fizetni 6-7 havi kauciót, akkor kiadják munkahely nélkül is.

2013. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha zsebből ki tudsz fizetni 6 havi kauciót akkor szerintem nagyon jó neked otthon, én biztos nem akarnék egy esős, zsúfolt és drága városban élni.

Azaz gondolom marad az hogy szobát bérelsz, ha jól tippelem. :)

Egyébként ez is érdekes, nekünk nagyon jó élményeink vannak a másokkal lakással kapcsolatban.

Mi mikor kijöttünk 2011-ben hirtelen felindulásból mindent feltettünk 1 lapra, azaz kb az összes félretett pénzünket fontra váltottuk és minden előre lebeszélt munka nélkül ültünk repülőre a párommal és egy jó nagy adag önbizalommal.

2 napig egy még otthonról lefoglalt Hostel szobában laktunk, rajtunk kívül 2 spanyol sráccal, majd sikerült kivennünk 1 szobát. Először nyeltem egy nagyot mikor meghallottam hogy még rajtunk kívül 2 román lány és 2 afgán srác lakik a lakásba, de "szeretjük a kalandokat" alapon-na meg a heti 130 font sem volt sok- kivettük.

Óriásit csalódtunk..pozitívan! A srácokkal és lányokkal szoros barátság alakult ki, teljesen normális, segítőkész és minden hátsó szándék nélkül kedves embereket ismertünk meg. Mivel az első munkahelyünkön mindkettőnknek 1 hónapra fizettek ezért bizony volt hogy kettőnknek az összes vagyonunk 1 huncut font volt és azzal kellett (volna) kihúznunk még 4-5 napig az üres hűtő mellett. A román lányok a sajátjukból főztek nekünk mikor megtudták mi a szitu, az afgán srácok pedig kérés nélkül és visszautasítást nem tűrve adtak kölcsön 20 fontot az első fizunkig.

Aztán a szoba (és a főbérlő ideg)állapota miatt végül kiöltöztünk egy háztömbbel odébb, a srácok pedig szintén máshol laknak, de tervben volt az újboli összeköltözés is, mondván inkább barátokkal mint idegenekkel.

Az egyik srác és lány azóta már férj-feleség, talán ez volt életem legfurább lagzija Román-Afgán párral és zömében Dél-Koreai násznéppel.


Mindezt csak azért írtam le hogy nem mindig csak negatív dolog sül ki abból ha az élet ilyen helyzetbe sodor.

2013. ápr. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat és a tapasztalatokat!


Igen. ezesetben valószínűleg marad a szoba. Azért szerettük volna a lakást, mert párommal már elég régóta vagyunk együtt, és már nagyon régóta tervezzük az összeköltözést, de sajnos itthon nincs rá lehetőség. Így gondoltuk összekötjük a kellemest a hasznossal, úgyis tervezzük már régóta, hogy külföldön próbákunk szerencsét, hát majd ott nyilván adódik alkalom. Most mindketten szülőkkel élünk, és már nagyon vágyunk egy kis önállóságra, hogy a magunk urai legyünk. Évek óta spórolunk, hogy összejöjjön egy kis indulótőke, úgy néz ki ősszel neki is vágunk. Viszont a 6 havi kaukció az tényleg nagyon sok :( Meglátjuk majd mi lesz... Jelenleg több Angliában élő ismerőseinkkel tarjtuk a kapcsolatot, puhatolózunk, érdeklődünk milyen lehetőségek vannak akár munka, akár lakhatás terén. Nekem is és páromnak is elég sok ismerőse él kint, szóval bízom benne, hogy összejön valami.

2013. ápr. 8. 10:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi otthon együtt éltünk és persze ha tehetnénk akkor itt is ezt tennénk, de ez nem az a hely sajnos. A világ egyik legdrágább helye London az ingatlan árakat tekintve, nekem a volt főnököm is csak szobát bérelt pedig nem minimálbért visz haza.
2013. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Digo!


Ez így van. Én magam sem keresek rosszul, még helyi viszonylatban sem, mégis 2 másik kollégával együtt bérlünk lakást, mert amit megspórolok a lakhatáson, annak egy részét félre rakom megtakarítás céljából, a másik részéből pedig nyaralni megyek évente 2 alkalommal. (Egy síelés, egy tengerpart.) Összesen 3-an béreljük a lakást, fejenként 615 font fejenként mindennel együtt, a 2-es zónában, szép környéken. Inkább lakom így, mint hogy egy külvárosban, érdekes alakok mellett, saját lakásban.

2013. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!