Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolorszagba Barcelonaba...

Spanyolorszagba Barcelonaba utazok a jovoheten a Ryanairrel. Mennyire szigoruak a barcelonai repteren es itthon a Rynairesek? Elore is koszonom a valaszokat!

Figyelt kérdés
A kinai uzletben vettem egy borondot de most mertem le 55X36x25 a merete. A Rynair megengedett meretei: 55 cm x 40 cm x 20 cm. A szelessege ami most aggodok a "borond teteje".

2013. ápr. 7. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A 25 az nem 20. Össze lehet nyomni? Bár papír dobozos ellenőrzésnél az se túl nyerő, ha csak összenyomással annyi.


Legjobb lenne, ha még utazás előtt ki tudnál menni Ferihegyre és akkor ott belepróbálnád a keretbe. A 20 helyett 25 az nagyon soknak tűnik, de lehet, hogy belecsúszik, meg kéne próbálni.


Itthon is gyakran szokták méregetni, de Barcelonában még inkább jellemző. Én is ezt tapasztaltam, és másoktól is ezt hallottam, hogy Barcelonaban a Ryanair megbízottjai eléggé alaposan méricskélnek, jellemzően papírdobozzal mostanság, néha fémkerettel. A papírdobozos megoldás azért rosszabb a te szempontodból, mert ott kevésbé lehet tömködni, lévén nem akarják tönkrevágni a papírdobozt. Ráejtik felülről, ha rámegy jó, ha nem, akkor kezdhetsz aggódni, hogy perkálni kell, nem is keveset.


Kérdés, hogy mi a jobb? venni pár ezerért egy másik, biztosan jó bőröndöt, vagy bekockáztatni 2x kb. 20ezer forintot

2013. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb ahogy az első leírta. Jobban jársz, ha veszel egy megfelelő bőröndöt.
2013. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
baromság, látszatra nézik meg, ha azt mondják ránézésre, hogy megfelelő, akkor nem kell beletenni a méretezőbe, Ferihegyen meg pláne nem, Barcelonába se szoktak kötekedni, ha összepréselve belemegy, akkor nincs probléma
2013. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az utolsó válaszoló fizeti a költségeket, ha mégse úgy lesz, ahogy ő mondja. Vagy csak a kibicnek semmi se drága?

Szerintem elég korrektül leírtam a valóságot az elsőben. Volt aki ilyennel már átment, volt aki megbukott*, ergo mindenképp kockázattal jár.


*és mivel előtte sokszor ő is átjutott gond nélkül, így ilyenkor méginkább hisztizett, hogy most akkor miért nem jó, miért kell fizetni?


Igenis volt már aki 1-2 cm miatt szívta meg, és olyan is akire rászóltak, hogy tilos beletömni, azaz ha nem megy könnyen bele akkor irány fizetni. És persze máskor hatalmas kofferek kerülhettek a fedélzetre, amik ránézésre sem stimmeltek volna de épp nem foglalkoztak vele.


Nem egységes, tehát kockázat van ez tuti.Aki ezt másképp gondolja az gondolom szívesen fizet a kérdező helyett.

2013. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én elég sokszor utaztam már Ryanair-rel és az esetek 80%-ában minden csomagot lemértek a papírkartonnal. Még olyan is volt, hogy a teljesen egyértelműen megfelelő méretű táskára is rátették a papírkartont.
2013. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Wizz és a Ryanair is egyre szigorúbban veszi. Amikor én utaztam 10-ből 9x beletettették a formába Liszt Ferencen, persze itt nem a 10x10-es retikülökre kell gondolni.

Nagyon mérges szoktam lenni, amikor azért kell várni, mert az utasok a nagyobb táskával fel vannak háborodva, mivel nem értik a problémát és veszekednek a személyzettel. Neten, beszállókártyán világosan fel van tüntetve, hogy milyen méretű bőröndöt vihetsz fel.

2013. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat igazabol ahol van a cipzar ott van ez a 25 cm. mondhatnank hogy gmmelysege. de persze nem akarom pont a kellemetlenseg miatt teletomni a borondot.kerekkel egyutt 55 cm. Az a papirdoboz esetleg par cm-vel nem nagyobb? egy vagy ketto ?
2013. ápr. 8. 01:34
 8/9 anonim ***** válasza:
az vagyok, aki írta, hogy nem kötekednek, évek óta Barcelonába járok, sosem fizettem plusz költséget
2013. ápr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én akárhányszor repültem Barcelonából annyiszor mérték a táskám pedig ránézésre is több mint oké.
2013. júl. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!