Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeretném a sarki fényt...

Szeretném a sarki fényt látni, melyik országban oldhatnám ezt meg a legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy skóciában is látszik, az tűnik a legolcsóbb megoldásnak eddig, mert a skandináv országok és izland elképesztő drága, alaszkába és kanadába drága eljutni, az oroszt sztyeppén meg nem fagyoskodnék egy jurtában -40 fokban, ha nem muszáj. Szóval ti hova mennétek? Skóciában látszódik rendesen, szépen? Ott milyen a közlekedés, hogy lehet a legészakabbi területekre eljutni? Még tulajdonképp ráér, mert decemberben mennék, csak érdeklődöm..
2013. ápr. 19. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
menj finnországba onnan jól látszik. ráadásul még fapados is megy oda. Persze nem árt feljebb menni, de szerintem helsinki magassagabol is latszik.
2013. ápr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Skóciában csak a legaktívabb telek legnagyobb flarejei látszódnak, 2-3 évente 1-2 estén. Még a svédek/norvégok sem tudják garantálni az odautazóknak, hogy látni fognak (és sokan nem is látnak), nagyon (űr)időjárásfüggő.


Szerencsére most az aktivitás közepén járunk, 2010 óta nagyon szépek a fények és még a következő 2 télen is biztosan azok lesznek, de Skóciába elutaznod (hacsak nem úgy, hogy meglátod a hírekben, hogy épp van és pattansz az aznapi géppel) felesleges lenne.

2013. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Skóciában csak akkor figyelhető meg, ha erőteljes napkitörés van. [link]
2013. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Finnországban menj el Lappföldre, mert Helsinkiből csak nagyon ritkán látszik.

Norvégia iszonyat drága, azt nem javaslom ilyen célból.

Svédország pedig egy fokkal olcsóbb, mint Finnország, de egyébként készülj fel, h kijutsz ezekbe az országokba rohadt olcsón, de mindegyik drága, szóval kell pénz bőven.

2013. ápr. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, az idokep.hu/nap oldalon látható a sarkifény-előrejelzés non-stop.

Néha sokkal nagyobb körben látszik, nem csak az északi országokban, hanem délebbre is - azt hiszem, ez a napkitörésekkel van összefüggésben, de olvasgass, az oldal jó kiindulópont sarkifény-témában.

2013. ápr. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Az Auror Borealis mellet van Aurora Australis is, az Ausztráliából látható.
2013. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, azzal nem nagyon vagyok kisegítve. :)

Akkor azt mondjátok, hogy norvégia helyett inkább finnországba menjek? Mert én eredetileg norvégiát néztem ki, de olyan eszement drága..

2013. ápr. 20. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Finnországban élek 7 éve, Helsinkiben és soha nem láttam még sarki fényt.. Lappföldre kell menni, ott van esély. Sajnos Finnország nagyon drága, de tény olcsobb mint Norvégia. Én úgy tudom Izlandon vannak nagyon jó szervezett utak ahol figyelik hol látható, aztán rádcsörögnek majd autóval elvisznek oda. Én ilyenre mennék, mert különben baromi nagy szerencse kell hozzá. Nézz utána neten, biztos van infó ezekről.
2013. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legolcsóbban, Finnország (Rovaniemi) város
2013. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nem tudtad, hogy néha-néha HAZÁNKBAN is lehet látni a sarki fényt?!?

Akkor mostmár tudod!

Tehát, amikor ilyen napviharok stb. akármi van akkor lehet látni, én itt az ablakomból kinézve már régen láttam és csodás volt de nagyon.

Rákerestem, itt mutat pár Magyarországi sarki fényt:

[link]

2013. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!