Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcba mennék autóval?

Svájcba mennék autóval?

Figyelt kérdés
Az érdekelne Svájcban hogy működik a parkolás? Voltam már egyszer Baselben de csak 2 napig első nap 40 CHF-re büntettek második nap ennyiért parkoltam, egy áruház parkolójában. Nincs valami más megoldás?
2013. máj. 7. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy működik, mint itthon. Itt is megbüntetnek, ha nem fizetsz a fizetős övezetben.

Megoldás az, ha nem fizetős övezetben parkolsz és onnan pl tömegközlekedéssel mész tovább.

2013. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lencsefőzelék ***** válasza:
Egyszerű. Vagy olyan helyen parkolsz, ahol nem kell fizetni érte (esetleg ingyenes időszakban), vagy mész más közlekedési eszközzel. Az autópálya matrica viszont nagyon olcsó náluk, pár éve 40 frank volt az éves (ami valójában 14 hónapra érvényes).
2013. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A matricát azt én is tudom, de nem találok normális parkolóhelyet. Mindenhova kell valami parkoló kártya.
2013. máj. 8. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Városokban valóban nagyon nehéz (turistaként szinte lehetetlen) ingyenes parkolóhelyet találni.


Ennek ellenére vannak: "fehér zóna" az amit keresned kell, inkább kis falvakban mellékutcákban találhatók ilyenek.


Másik ami működik: "kék zóna" - ált. 1 órás ingyen parkolás, számos helyen éjszakára ott hagyható az autó ingyen (figyeld a kiirást). Ha itt parkolsz, akkor a parkolótárcsán(? vagy hogy hivják magyarul - ez sok boltban kapható pár frankért) be kell állitanod, mikor kezdtél parkolni...


+ rákerestem most: szintén kék zóna: nagyobb városokban lehet kapni napi parkolójegyet, szintén "kék zónára", kb 15 CHF / nap.

Link: [link]

2013. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönök ezeket a zónákat nem tudtam. Erre voltam kiváncsi.
2013. máj. 11. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!