Kezdőoldal » Utazás » Európa » Plitvicei tavak, Horvátország!...

Plitvicei tavak, Horvátország! Véleményeket szeretnék, jártál már ott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 1 teljes nap (már nyitástól) elég e a park bejárásához, hogy meg tudjunk nézni mindent tavat és vízesést is?

Igaz az, hogy ilyen falécekből épített úton lehet végigmenni rajta? Kinek hogy tetszett, aki már volt ott?

Szuveníreket lehet ott venni? Pl. hűtőmágnes, képeslap...

Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. máj. 22. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy teljes nap sietős tempóban talán elég, de az egészet aligha lehet kellemesen végignézni.

Igen, a tavak felszínétől 10-20 centire vannak kis falécek amiken végig lehet menni, biztonságos.

Szuvenírek természetesen vannak.

Gyönyörű hely, Horvátország egyik ha nem a legszebb része, gondolva a tengerpartokra is.

De nyáron rengeteg a turista.

2013. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gyönyörü, én már elég régen voltam ott, de mint egy giccses festmény olyan színeket látsz mindenhol. (a látvány nem giccses, de ha festményen látnád ugyan ezt, azt gondolnád, valaki félre keverte a színeket)

1 nap tényleg elég kevés, de sokan csinálják. Inkább azt tudom ajánlani, ha utközbeni célra gondoltok, hogy induljatok el egyik nap reggel otthonról, majd még aznap délkörül ott lesztek, és aludjatok ott 2 éjszakát. másnap mindent megnéztek rendesen, és harmadnap indulhattok tovább a tengerhez.

2013. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 ConnectCare ***** válasza:
34%

Gyönyörű szép, de az egyetlen hely, ahol engem úgy megbüntettek, mert véletlenül bekeveredtem a nemzeti park területére, hogy a nyaralásos pénzem fele már az odaúton ugrott.


Így magukról a tavakról szép emlékeim vannak, de a horvátokról olyan lenyúlós nép képe maradt meg bennem.

2013. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gyönyörű nagyon. Mi 6 órás túrára fizettünk be, ebben volt hajókázás is, de úgy gondolom, hogy a lényeget láttuk.

Igen, valóban pallóhidakon tudsz közlekedni a tavak, meg vízesések felett. És valóban nagyon gyönyörű, olyan, mint egy tündérvilág. Mi nyáron voltunk, de egyszer megnézném télen is, amikor minden fehér.

2013. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2 eve voltunk, 1 nap eleg volt ra. 2-10 oras turakat lehet vegigcsinalni, mi a 8 orasra mentunk. Jo hely ajanlom.
2013. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

Pár napra fogunk Horvátországba menni, és Plitvicében lesz a szállásunk, úgyhogy lesz rá 1 teljes napunk, ami szerintem elég lesz rá nekünk. A maradék napokon le szeretnénk menni egyik nap valahová a tengerpartra (Jablanac-ban Zavratnica-ra gondoltam), aztán egy másik napot meg szeretnénk Zágrábban eltölteni, mert a fővárost sem szeretném kihagyni :)

2013. máj. 24. 13:35
 7/13 anonim válasza:

Szia! Már sokan írtál előttem ,hogy tényleg lenyűgöző látnivaló. Az a rengeteg vízesés, a türkizkék színű tavak, ahol láthatóak a halak, és a rákok, mindent tükör átlátszó vízben. Én 2x voltam ott, de még visszamennék, mert még én sem jártam be teljesen. Van "busz" közlekedés, és hajó. Ezek benne vannak az árban. Ezt sem szabad kihagyni, mert így más oldaláról is megmutatkozik a nemzeti park.

Mi onnan Trogirba mentünk, mint ha nem is egy országban jártunk. ( az elkallódó turistákat nagyon szeretik megbüntetni, a "sárga angyalt" kerüljétek el jó messzire, még akkor is ha csak útba igazítást szeretnétek kérni, rengeteg eurót akar lenyúlni a magyar turistákról!!! )

(Az ezüst-tó kincse c. filmet is itt forgatták:) )

Szép utat!

2013. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Plitvice gyönyörű. A legjobb, ha a 2-es bejáratnál mentek be, onnan kisvonattal felmenni a 4.állomásig. A legmagasabban fekvő tavat fogjátok látni. Majd gyalog sétáljatok le a Kozjak tóig, ott hajóval tudtok átmenni a túloldalra. Ha leszálltok a hajóról lesz szuvenír, étterem stb. Innen gyalog sincs messze a kettő nagy vízesés.

Azért ajánlom a kettes bejárót, mert ahogyan haladtok végig az egyes bejáratig, rengeteg vízesés, patak és tó lesz, ami felett vagy mellett át kell mennetek. Majd "finálé" lsz a nagy vízesés, ami összefoglaló az addig láttotakig. Nagyon gyönyörű hely, szinte meghatódtabb a látványtól. Plitvicétől kb. 20 km-re van Slunj. Vízmalmok vannak és kisebb vízesések. Megéri megállni.

A tengerpartra menjetek el, gyönyörű. Zágráb is felejthetelen számomra.

Letenyétől 3 óra az út Plitvicéig.

2013. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a beszámolótokat! :)

8-as válaszolótól kérdezném, hogy hány bejárat van? Ha az elsővel kezdünk, akkor is végig tudunk menni mindegyiken, nem? Vagy ezt most nem értem, nem sorba kéne menni? :)

Slunj nagyon jó tipp, szerintem ott is megállunk egy kicsit Zágrábba menet, mert megtetszett :)

Köszi szépen!

2013. máj. 28. 10:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Kettő bejárat van, a távolság kb. 5 km köztük.

A másodiknál mentünk be és az elsőnél jöttünk ki. Állítólag az elsőből visszalehet menni az elektromos kisvonattal. Azt sajnos nem tudom. Buszos kirándulás volt, eljött értünk a busz az első bejárathoz.

Split 230 km-re van, a főút oda vezet. Igazi mediterrán város, évek óta ott nyaralok a horvát barátom apartmanjába.

Slunj nagyon szép kisváros.

2013. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!