Kezdőoldal » Utazás » Európa » Útlevél újításkor a régi...

Útlevél újításkor a régi útlevelet ha kérem akkor azzal lehet utazni amíg el nem készül az új, és a vízum ami a régi ben volt azzal mi lesz?

Figyelt kérdés

Férjhez mentem, a férjem nevét felvettem és most az összes irtom újítani kell, de közben én külföldön élek.

És valószínűleg hogy lakcímet is változtatnom kell a magyart, de nem lesz baj abból hogy más lakcím szerepel a vízumba és más az útlevélbe?



2013. máj. 23. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Az útlevélben nem szerepel lakcím.


Hova van vízumod?


A régit használkhatod míg az új elkészül, majd be kell vinned a régit amit átlyukasztanak és megkapod az újat. Èn a régit haza vittem, mert ezer vízum volt benne, ami jó emlék.

Gondolom az adott országtól kell újrapecséltetni a vízumot ami még érvényes.

2013. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vízum kérelemhez beadtuk azt a lakcímet ami jelenleg a lakcímkártyámon van, viszont meg fog változni a lakcímem. Ki fogok futni az időből ha elsőbb a név és lakcím változtatás midt csináltatok új útlevelet és utána a vízumot az új útlevélbe.

Egyszerre a 2 szeretném, csak jó lenne tudnom hogy bele pecsételik e az új útlevélbe a vízumot vagy adnak 1 kártyát ha már a régi útlevelembe van jegyezve a vízum?

Tehát akkor mivel más néven megyek külföldre akkor ujból indúl a 90 nap kinn tartózkodásom?

A lényeg az lemme hogy nekem szükségem van az érvényes útlevelemre ami még 4 évig érvényes csak név változás miatt kell újítani, és nem szeretnék magyar országon tölteni és várni 30 napot mire kiadják.

2013. máj. 23. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

A régit visszakapod utazásra míg el nem készül az új.

Mikor átveszed az újat, be kell vinni a régit, amit érvénytelenítenek, de vissza fogod kapni.

Amíg le nem jár a vízum a régiben, a kettőt együtt kell használnod.

A vízum nem indul újra az új útlevél miatt.

2013. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj megkönnyebültem! Köszönöm szépen, megnyugodtam.
2013. máj. 23. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!