Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba megyek 10 napra. Aki...

Londonba megyek 10 napra. Aki már járt ott, válaszoljon nekem néhány kérdésre!?

Figyelt kérdés

Ott tényleg másfajta konnektorok vannak mint nálunk?

És ha igen, akkor itthon is tudok venni átalakítót?

McDonald's-ban mennyibe kerül egy sajtburger menü? (ha egyeltalán létezik ott is ilyen) :D

Az élelmiszerek olcsóbban/drágábbak mint nálunk?

London Eye, Madame Tussaud's, vélemények, élmények?

A MadameTussaud's SCREAM nevű horror-részlegében mi van?:D Nagyon ijesztő? (bocsi hogy hosszú lett) Előre is köszi a válaszokat:)



2013. máj. 28. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy sajtburger 0.99, egy Big Mac 2.69, egy nagy krumpli 1.39


Big Mac Mcmenü nagyban 4.79


Élelmiszerek nagy átlagban valamivel drágábbak, de van sok olyan hely ahol nagyon olcsón lehet vásárolni, de átlag turista nem nagyon ismeri ezeket.

2013. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. máj. 28. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Igen, másfajta konnektorok vannak. Biztos lehet Magyarországon is kapni átalakítót, de ha esetleg mégsem, akkor Londonban, akár a reptéren, akár a városban szinte minden sarkon kapni. Drogériákban érdemes keresni például.


Létezik McDonalds, de sajtburger menü nincsen, csak külön tudsz venni. Legalábbis pár hónapja így volt, igazából nagyon ritkán járok mekibe. Egyébként 1 font körül van egy sajtburger, talán pár penny-vel kevesebb, nem tudom biztosra.


Élelmiszerek drágasága üzlettől függ. Van az Iceland például, ami piszok olcsó, ennek megfelelően nem túl minőségi, viszont szerintem elég finom cuccok vannak. Tesco, Sainsbury, Morrisons, ezek olyan középkategóriásak, és van a meglehetősen drága Mark's and Spencer.


London Eye-ra mindenképp érdemes befizetni ha jó idő van. Madame Tussaud szerintem felejthető, hacsak nem vagy celebrajongó, mindenesetre egyszer érdekes lehet. Nekem háromszor volt hozzá szerencsém, és már herótom van tőle. Az a horror részleg viszont nem rossz, olyan viccesen ijjesztő. Szóval azért sírógörcsöt nem fogsz kapni az ijjedségtől, de szórakoztató.

2013. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Az előttem válaszolók nagyjából mindent leírtak, csak néhány dologgal egészíteném ki. A Madame Tussaud's jó meg minden, de sztem aránytalanul drága. Amikor mi voltunk rohadt nagy tömeg volt, úgy taszigáltak minket arrébb, mikor fotózkodni akartunk egy-egy viaszbábuval, szóval nekem nem maradt maradandó élmény.

Sztem pedig a London Eye helyett inkább a Shard-ra menj fel, Nyugat-Európa legmagasabb épülete, nem rég adták át. Csak kicsivel drágább, mint a London Eye.

Ami a McDonald's-ot illeti én azt vettem észre, hogy valamivel nagyobbak az adagok mint itthon, és sztem finomabbak is...

2013. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
A Madame Tussaunds egyáltalán nem drága szerintem :) 15 fontért már lehet jegyet kapni, ami ugye csak 5000 Ft.
2013. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
A London Eye-t pedig egyszer ki kell próbálni, gyönyörű a kilátás ;)
2013. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, más konnektorok vannak, tudsz venni itthon is és kint is átalakítót. Ha kint veszel, javaslom, ne a reptéren tedd, mert ott minden (jóval) többe kerül. Jól írta valamelyik hozzászóló, érdemes drogériában körülnézni ezügyben. (pl. Boots) De a Tesco is szokott tartani például. Ha az árakra vagy kíváncsi, nézd meg magad: [link] illetve [link] .


Eddig hatszor voltam kint Londonban 1-1 hetet, de a London Eye és a Tussaud's is kimaradt. Aránytalanul drágának tartom őket. Annyi más érdekes dolog van kint, majd ha már mindent felfedeztem, én akkor megyek el ezekbe - esetleg. De ez preferencia kérdése.

2013. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!:)
2013. máj. 29. 18:13
 9/10 anonim válasza:
A Madame Tussaud's szerintem is kicsit drága, és nem olyan nagy élmény. Fotózkodhatsz néhány "sztárral" és ennyi.
2013. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ha már ott vagy ki kell próbálni amit csak lehet.A drágaságról pedig annyit, hogy ha csoportosan mész sokkal olcsóbb szinte minden.
2014. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!